| Sandu_Dan_1971 a întrebat:

acum o luna am avut o crestere de tensiune in apartament,au palpait becurile,tv s-au oprit si au pornit imediat,dar centrala termica n-a mai functionat.a venit cineva a constatat ca placa electrica s-a ars,a reparat-o,dar noaptea centrala nu mai merge,ca si cum potentiometrul este pe off,nici apa calda, nici caldura.cand pornesc ceva care consuma, introduc centr.in priza,porneste,ma poate si pe mine lumina cineva, va rog?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Morenna10 a răspuns:

Probabil trebuie schimbata toata instalatia

| Sandu_Dan_1971 explică (pentru Morenna10):

Clar asta, dar pana atunci?

Răspuns utilizator avertizat
| Sandu_Dan_1971 explică (pentru remus1007):

La asta ma gândisem si eu.mersi.dar o fi problema si la vreo piesa de la centrala?

Răspuns utilizator avertizat
| Sandu_Dan_1971 explică (pentru remus1007):

Logic.dar ma gândisem daca nu cumva vreo piesa schimbata la placa e mai sensibila. ești electrician?

Răspuns utilizator avertizat
| Sandu_Dan_1971 explică (pentru remus1007):

Salut,am facut rost de un aparat de tensiune, am masurat azi in cursul zilei, afisa 226-227, in seara asta arata 219-220, sa vad la noapte cand se opreste centr. cat indica.E normal?

Răspuns utilizator avertizat
| Sandu_Dan_1971 explică (pentru remus1007):

Pe la 4 dimineața. aveam233 v.si centr.nu s-a mai oprit.probabil când se oprește.este mai mare de atât.

| Sandu_Dan_1971 explică (pentru Sandu_Dan_1971):

De la electrica mi-a spus ca pana la 250 v e normal, trebuie sa-mi iau un regulator de tensiune, asta e...