| benga94 a întrebat:

Bună ziua, am o curiozitate am cumpărat recent un apartament la parter, construcție noua, cărămidă din aceea roșie, izolație interior și exterior, încălzire pardoseala, credeți ca pot avea probleme cu mucegaiul? Apartamentul va fi mai mult de vacanta, n-o sa locuiesc sa dau drumul toată iarna la căldură etc., ce părere aveți?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, vei avea probleme. Mucegaiul apare si din cauza neaerisirii.

| Yuoia a răspuns:

Daca e izolat si bine lucrat nu vei avea probleme cu mucegaiul.
Chiar daca nu dai drumu toata iarna la caldura (presupun ca are centrala proprie), tot va trebui sa lasi caldura pe o temperatura de 10 grade. Altfel, abia asa vei avea probleme. Daca nu se circula, temperatura se va mentine si nu vei consuma cine stie ce.

| benga94 explică (pentru Yuoia):

Apartamentul va fi de vacanta eu fiind în alta tara de aia e posibil sa ma duc la an sau la 2 ani țin sa precizez ca dedesubt nu e nimic goluri garaje nimic e fundația