| popescumariana75 a întrebat:

Bună ziua. Am pus la incubat oua de rata muta miercuri la ora 19, nu am mai verificat apa pana vineri la ora 12, iar când am verificat alveola era uscata. Din incubator iese un miros de oua clocite. Credeți că ouale sunt compromise?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt terminate. Dacă tot vrei sa faci ceva, ocupa-te de ele.

| ioana748 a răspuns:

Cred ca nu mai sunt bune.
In linkul de mai jos vezi despre faza cu mirosul urat.
Sorry, data viitoare.

https://cumsa.ro/utile/cum-sa-alegi-oua-fertile-clocitoare-de-pui/

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, de miercuri până vineri e timp lung. Ouăle tale s-au compromis.