| mellisa_1721 a întrebat:

Cand incep sa cloceasca gainile? adica in ce perioada sau cand clocesc ele?

Răspuns Câştigător
| CrazyKiddd a răspuns:

Încep cam de acum sa clocească.Eu am una care clocește.Inca nu i-am pus oua, dar o sa ii pun zilele astea.Ca sa încurajezi clocitul trebuie sa pui in cuiburi lucruri asemănătoare ouălor.Eu am pus mingi de ping pong

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact in caesta perioada, gaina isi depune ultimul ou si ramane pe el. daca vezi gaina stat doua trei zile pe cuibar fara sa se ridice, ii poti adauga oua cat poate ea sa acopere si cloceste cam 3 saptamani si cateva zile in functie de cata caldura este si in exteriorul cuibarului.

| 1mihai3 a răspuns:

Dupa ce nu mai pot sa faca oua ( adica cat timp se formeaza altele inauntu ) nu trebuie sa fie cald frig sau intre.

| Oglavie_Florin_1998 a răspuns:

Cand e cald afara.