| RxTx a întrebat:

Ce părere aveți despre casa de paie
https://casasidesign.ro/case-din-baloti-de-paie.html

Va rog nu comentați înainte să accesați link-ul
https://casasidesign.ro/case-din-baloti-de-paie.html

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Casa de paie ramane o coliba ceva mai elaborata.

| sierra1 a răspuns:

Părerea mea e că (scuzați "aliterația") cărămida de sfântă

| RxTx explică (pentru sierra1):

Cat costa paiele cat costa cărămidă. Eu am nevoie o hală mare să zicem înaltă de 3metri lunga de 20 metri lată de 10 metri

| sierra1 a răspuns (pentru RxTx):

Eu puneam să NU lucrezi cu paie!

| RxTx explică (pentru sierra1):

Scump 14 lei o cărămidă acceptabilă
Eu o sa fac o camera din paie pe care o să-mi testez termic apoi o sano filmez și o să chem firme specializate de măsurat randamentul termic apoi o sa o demolez așa că să nu râdă lumea că încă nu sunt pregătiți psihic la asemenea soluții tehnice

| sierra1 a răspuns (pentru RxTx):

"o sa fac o camera din paie"

succes dar (re)vezi povestea cu cei 3 purceluși

| RxTx explică (pentru sierra1):

Exact la asta mă gândeam și eu. O fac doar pentru a demonstra că e cu putință. O folosesc și eu în loc de magazie. Nu duc acolo cele mai de valoare lucruri.
Apoi dacă mi-ar pare me sigură o demolez îi dau foc