| LG280 a întrebat:

Ce recomandati: saltele cu spuma sau cu arcuri? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cele cu spuma, cu memorie ceva de calitate si scump, sunt MULT mai scumpe decat cele pe arc
Eu pe una medie ca si calitate (nici cea mai naparlita nici cea mai buna) am dat 1800 de lei
Conteaza mult cine o produce, de unde e luata, ce calitate are, multe variabile, marimea (lungime x latime) etc
Pentru cei care confunda saltelele cu arcuri cu cele comuniste din trecut ii anunt ca si cele pe arcuri actuale au evoluat si ele, sunt cu tot felul de combinatii acum numai sunt un simplu burete cu niste arcuri ci au si alte elemente, oricum nu se ridica la nivelul celei cu spuma.
Conteaza mult si din ce magazin cumperi, mai intai vezi ce lungime si latime are patul tau ca sa stii ce saltea iti trebuie, apoi mergi in magazine specializate pe saltele, paturi etc cum este jisk de exemplu, bine mai sunt si altele dar nu-mi vin acum in minte.
Cel mai bine cand cumperi o saltea este sa mergi in magazin sa o probezi, caci degeaba e prea scumpa daca nu e ce trebuie pentru tine, poate e prea tare sau prea moale si nu vei dormi bine, fiecare prefera alt stil de saltea.

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu prefer spuma, care de fapt e un eufemism pentru burete. Dar fără avioane gen memorie, doar o densitate puțin mai mare, pentru ca face bine coloanei. Poate părea incomoda, dar numai pana te obișnuiești.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu recomand cu arcuri, dar nu se mai găsesc.

| Ofiintă a răspuns:

Le recomand pe cele cu spumă.

| dinaprilie a răspuns:

Spuma, dar sa fie de calitate!

| FreddieM a răspuns:

Cele mai recomandate sunt mixte, cu arcuri si memory foam.
Am cumparat de tipul asta si sunt foarte confortabile.
Daca e doar foam, te scufunzi in ea, daca e doar arcuri, te scoli cu dureri., asa ca au inventat solutia optima si le-au facut pe din doua.
Cheers

| CIaudiu a răspuns:

Cred ca clumesti. Normal ca spuma. Tu n-ai fost niciodata la bunica sa vezi ce pat are?

| Alexnix1 a răspuns:

Cu spuma
nu se strica usor

| adinam7865 a răspuns:

Categoric cele cu spuma. Eu am de asta https://sleepline.ro/produs/saltea-memory-foam-ioni-argint/ si sunt foarte multumita