| simovacariu a întrebat:

Cu ce se curata obiectele din aluminiu?

Răspuns Câştigător
| dy a răspuns:

La Praktiker si la Brico exista solutii speciale de curatat, atat pentru cupru, alama, aluminiu, aur, argint. Intreaba in magazin la informatii si o sa te indrume. Eu am luat si am curatat obiecte de argint, dar am vazut si pentru aluminiu.

5 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Incearca cu bicarbonat de sodiu.

| ciumpalaku a răspuns:

L. O. C. Metal Cleaner sau Silicon Glaze, functie de ce rezultat astepti.Curatare+stralucire sau doar curatare.

| WhiteWings a răspuns:

Http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showtopic=3887
Citeste aici.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| vlad91 a răspuns:

Depinde de fiecare obiect in parte poti incerca, daca este un obiect mare, cu o solutie usor bazica (cum ar fi o solutie apa + soda de rufe) si perie de sarma sau daca sunt obiecte mai mici cu o perie moale (perii din plastic) si cu praf de curatat care il gasesti in comert este un praf de vase happy desigur poti incerca si cu solutie de curatat aragazul... Depinde de necesitate

| simovacariu explică:

Curatare +stralucire