| madalina_4740 a întrebat:

Cum pot scapa de paduchi de plante? happy va rog urgent happy

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Daca te referi la plantele de apartament, raspunsurile pe care le-ai primit pana acum, nu sunt folositoare...MOSPILAN este pentru cartofi. Pentru siguranta ta, mergi la un magazin cu seminte pentru plante si acolo vei gasi si produsul care te intereseaza si pentru ce anume plante.

5 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Poti prepara o solutie care o pulverizezi pe plante atit pe suprafata vizibil cat mai mult pe dosul frunzelor; un litru de apa se fierbe circca 1/2 h impreuna cu tutunul de la zece tigari, este un insecticid in magazinele fito-sanitare numit; MOSPILAN, gasesti modul de prepaarare a solutiei pe plic. succes!

| misu_3228 a răspuns:

La un magazin specializat!

| LetyKaty a răspuns:

Exista solutii dalea...cred ca merg si sprayurile alea de muste.se gasesc in magazin

| papadia a răspuns:

Pulverizezi pe frunze apa cu detergent de vase