| marilia a întrebat:

Cum se numeste floarea mea? Eu o stiu de floarea vietii, dar nu am gasit nimic pe net despre asa ceva. Are un tubercul asemanator cu cartoful, care sta pe farfurie iarna cind ar trebui sa si infloreasca. Al meu nu a inflorit. Primavara il pun din nou in pamint si face o tija fragila, apoasa si cele patru frunze deosebite. Nu minte niciodata cu privire la venirea primaverii, cind ii creste tulpina si ii dau frunzele, nici la venirea toamnei, cind se ofileste si ii cade tulpina cu frunze.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Fa si tu o poza cu floarea, si apoi se va gasi cineva sa te ajute, nu crezi? papa