| marilia a întrebat:

Cum se numeste floarea mea? Eu o stiu de floarea vietii, dar nu am gasit nimic pe net despre asa ceva. Are un tubercul asemanator cu cartoful, care sta pe farfurie iarna cind ar trebui sa si infloreasca. Al meu nu a inflorit. Primavara il pun din nou in pamint si face o tija fragila, apoasa si cele patru frunze deosebite. Nu minte niciodata cu privire la venirea primaverii, cind ii creste tulpina si ii dau frunzele, nici la venirea toamnei, cind se ofileste si ii cade tulpina cu frunze.
Aici o vedeti mai bine:
http://www.facebook.com/......media/set/

Răspuns Câştigător
| cryssu0896 a răspuns:

Si eu o cunosc cu acceasi denumirehappy

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy mi se pare ca e arborele de cauciuc cauta pe google la imagini sa te convingismug

| marilia explică:

Am aflat, pentru cine mai este interesat: se numeste Baby elephant Yam si e folosita ca o delicatesa in Asia de sud-est.