| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA+VOT Dupa constructia unei case la rosu care este urmatoarea etapa?
puteti lasa si un link

6 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Si instalatiile. Daca esti din Buc. sau judete apropiate putem colabora. Bafta.

| darrio2007 a răspuns:

Casa la rosu inseamna ca este structura de rezistenta terninata+ zidurile aferente. Urmeaza tencuielile si apoi finisajele.Glet,var sau ce vrea omul sa faca pe pereti.

| Pumba a răspuns:

Urmeaza instaltiile, tencuiala peretilor, finisarea etc.

| pixbitza a răspuns:

laughing cat de idiot esti!

| assa a răspuns:

Dar casa e construita? daca nu: byaanahi2008 [I:M]

| ovy_2759 a răspuns:

Trebuie lasata 1an sa se aseze constructia si dupa iti faci instalatiile(apa,curent,canalizare),tencuit,geamuri, usi, e.t.c.