| blondix_2927 a întrebat:

In cat timp slabesc daca mananc doar curmale si apa? Vreau sa slabesc doar vreo 4 kg... poate nimic atat...am inteles ca asa slabesc repede straight face multumesc pentru raspuns

Răspuns Câştigător
| cristina d a răspuns:

Buna. Sfatul meu e sa nu slabesti repede, ca o sa pui la fel de repede inapoi.Ci mai degraba cauta o dieta bogata in vitamine, fier(daca nu vrei sa lesini pe strada)si automat daca sunt alimente bogate in fier sa iei sau sa consumi alimente cu calciu ca daca nu faci piatra la fiere. Dar daca asa putine kilograme trebuie sa dai jos atunci mai poti incerca sa mananci putin si sa nu te saturi niciodata si mai ales nu dupa ora sase...multa bafta.

5 răspunsuri:
| stresu a răspuns:

Asa faci ulcer repede.

| louis3 a răspuns:

Eu zic ca ai inteles prost, sa slabesti repede e nesanatos, poti avea mari probleme de sanatate.Ar trebui sa ai o dieta lejera, bazata pe multe fructe si legume, sa mananci carne slaba, si nu mai tarziu de ora 18:00... eventual sa imbini aceasta alimentatie cu o alergare usoara in parc, si cateva sedinte la sala sub indrumarea unui instructorhappy

| mecfoy a răspuns:

Iti spun din start ca nu este o cale buna de a pierde greutate, pentru ca o sa pui kilogramele la loc si o sa fii amnezica o buna vreme de timp. Dar ca sa-ti raspund la intrebare, cred ca ai nevoie de 5-7 zile.
Parerea mea este sa te uiti de un tip de dieta/nutritie pe termen lung. happy

| biBBi a răspuns:

Nu poti sa mananci numai curmale cu apa straight face. In primul rand, nu ai cum sa slabesti foarte repede, si daca mai vrei sa fii si sanatoasa, nu doar frumoasa, trebuie sa mananci si fibre si glucide. adica asa am inteles. thinking si daca vrei sa slabesti, ai putea sa mergi la sala de 3 ori pe saptamana, sau sa inoti mult. De altfel si mersul pe jos sau cu bicicleta face mult bine. De curand am aflat ca trebuie sa faci sport cel putin de 3 ori pe saptamana, jumatate sau 3 sf de ora.
Si nu manca produse despre care stii ca / contin E-uri. Gen maioneza, ketchup, carne de vita. cartofi prajiti, chipsuri. si mai sunt niste alimente care ingrasa foarte tare, si nu sunt deloc sanatoase : fructe conservate, pizza congelata, milkshake, tort cu frisca, paine alba.

Dar sportul e cea mai buna solutie. Cu / curmale si apa te infometezi.winking

| oni a răspuns:

Curmale si apa? asa nu e dieta.mai bine ai renunta la dulciuri si la mankrurile care ingrasa. urmeaza o dieta care sa nu iti afecteze sanatatea