| adrew a întrebat:

Pisica isi ascute ghearele de mobila si hainele mele, acuma recent mi-a deteriorat geanta mea de piele, ce sa fac?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa o pedepsesti prinzi labele si le tai varfu unghiilor cu unghiera.

| LaChatte a răspuns:

1. vinde pisicuta; 2. din banii castigati, ia alta geanta big grinbig grinbig grin

desigur, nu fa asta! fa rost de o placuta de lemn si punea-o intr-un loc destul de recent "vizitat" de ea, sau fa-i unnghiile cu pila

| LaChatte a răspuns (pentru LaChatte):

Fa-i-le cu pila ascutite

| firstboy a răspuns:

Mergi la un veterinar si el va sti cum sa i le taie dupa care ii vor creste si mai frumoase.

| lotus21 a răspuns:

E bine si ce au spus ei dar daca acea bucata de lemn ar fi acoperita cu un material mai gros... deoarece uneori se poate sa-si rupa ghearele in lemnul tare( true story stiu din propria experienta).

| Sephire a răspuns:

Iti trebuie lemn. Pisicilor le place sa isi ascuta ghiarele de lemn.

| metropolitza a răspuns:

Buna,
Cumpara-ti de la farmacia veterinara un "pres"aspru pe care il fixezi undeva pe un toc de usa sau pe podea. Pisica se va duce singura la el si poseta ta va fi salvata.