| lory_6999 a întrebat:

exista fantome? eu zic ca nu! astept parerea voastra!

Răspuns Câştigător
| Seniorithabebi a răspuns:

Ba exista bai prostilor laughing
1. daca nu ar exista dc vorbim despre ele?
2. fantomele apar : a) dupa ce mori stai 30-40 de zile pe pamant unde poti face tot ce vrei. b ) cei care au fost si buni si rai ( balanta este in echilibru ) c ) la cei care au facut ceva rau si trebuie sa lamureascahee hee

23 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Fantome nu, spirite da!

pa-pa

| zambethツ a răspuns:

Nu există fantome…Stafiile sunt produsul imaginaţiei creierului!
La ora actuala aproape jumatate din populatia tarilor civilizate sustine cu tarie existenta fatomelor, nu putini sunt aceia ce afirma ca au si intalnit asemenea creaturi.Majoritatea contactelor au loc in timpul noptii sau la orele inserarii, stafiile parand atrase de intuneric, ca de altfel si alte creaturi terifiante, precum vampirii sau varcolacii.Savantii insa sunt de alta parere.sustin ca este vorba de o anomalie a creierului capabil sa genereze situatii de aceasta natura insa aparent reale. O echipa de cercetatori au ajuns la concluzia ca atunci cand o fiinta umana scruteaza imprejurimile intr'un cadru slab luminat creierul sau are tendinta de a "vedea" lucruri care nu sunt reale"totul este in minte". Creierului ii place sa se amageasca umbrele si semiintunericul coplesesc imaginile reale receptate de scoarta cerebrala prin intermediul ochilor si chiar "pacalesc" creierul care are tendinta de a fabula generand lucruri care nu exista.se spune ca tot ce vedem sunt halucinatii ale realitatii virtuale care se
afla in capul nostru.Comic nuh? Gandim ca fantome exista uneori chiar credem ca vedem aceste fenomene insa totul vine din creierasul nostrubig grin

| Onutzyk a răspuns:

Nu, normal ca nu :-j
Astea sunt povesti inventate pentru a speria copii obraznici...
Cine mai crede in fantome? :s
Uite aici ceva scris de mine despre fantome;) : http://iamwhatiwanttobe.wordpress.com/2010/12/22/ce-sunt-fantomele/

funditaaa?;;)

Sau macar vot :O3

| Digital112 a răspuns:

Da man exista nu pe uiti pe discovery chanel la fenomene strani? laughing

| FabianelSHAF a răspuns (pentru Digital112):

Si eu m-am uitat...

| Gabbyellal a răspuns:

Eu cred ca da

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

NU!
astea sunt doar in gandurile noastre!

| supernatural2011 a răspuns:

Lol nulaughing. mortii dorm somnul lor vesnicwinking

| supernatural2011 a răspuns:

Ms amy tongue

| as0ter a răspuns:

Da.de mai multe ori
1.Acum 4-5 ani pe la 1 noaptea m-am dus la baie sa ma spal pe fata si p maine,sa ma pregatesc de somn.La un moment dat m-am sprinjinit de perete si ma uitam in oglinda ,dupa 1 minut am auzit o bataie puternica in usa de la baie,iar cand m am uitat imediat am vazut ceva alb pe geam miscandu se spre bucatarie,am crezut ca era tata pentru ca avea pijamalele albe,dar dupa 10-15 secunde era liniste ,lumina la buc nu s a aprins si atunci mi s-a zbarlit pielea de frica ...eram pus la curent cu lucrurile de genul asta.Dupa cateva minute am iesit usor din baie si am cautat in toata casa dar nimic,ai mei dormeau.i-am trezit si tata a zis ca mi s-a parut.Dubios...pentru ca in dimineata urmatoare(m a luat somnul pe la 5-6,nu mai puteam sa dorm) am aflat ca e Sfantul Andrei.
2.Eram la bunici,si pregateam o friptura la cuptor.Trebuie sa mentionez ca cuptorul aragazului scoate fum prin spate ,iar fumul se imprima direct pe capacul aragazului care stie toata lumea sta in sus liptit de perete.Mergand destul de greu cuptorul,flacara mica etc,am tinut puiul cam 3 ore,dupa alea 3 ore cand intru in bucatarie ce crezi ca am vazut imprimat pe capac: iti dau un link
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Arata cam asa...doar ca ERA MULT MAI BINE CONTURAT,practic nu era nici urma de fum in afara craniului si pe deasupra avea si 2 coarne uriase intoarse spre interior,daca ma apuc sa l desenez nu o sa mi iasa nici din 100 de incercari.era cum sa spun .PERFECT.Apoi l am chemat repde pe prietenul meu cu care eram...si a ramas stana de piatra,n a avut nici o reactie,refuza sa vorbeasca si acum despre acel moment.
Ceva se intampla si...credeti ma ,nimic nu e ceea ce pare.Asa ca incercati cat de mult puteti sa meditati si sa va regasiti,apoi cred ca voim intelege tot ceea ce se intampla in jurul nostru si mai ales in noi.Peace ! PS:au mai fost,dar incerc sa le iau ca pe coincidente :-ss

| Amy a răspuns:

Nu exista! pup

| Amy a răspuns:

@supernatural2011 super raspuns! thumbs up

| Dragotta a răspuns:

Nu exista fantome asa cum nu exista Dumnezeu, raiul, iadul si dracul

| ღdiaღ a răspuns:

~nu(nu exista[lol-amuzant]{de ce ar exista}lol)ha, ha...+oamenii dorm intr-un somn adanc/pa, pa\

| DydyEmma a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista eu am vazut una O. o big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca exista, fantome.si dumnezeu si ingeri si demoni.pa demoni si fantome i-am vazut.pe Dumnezeu si ingeri ii simt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Existahappy

| haiZI a răspuns:

Nu lol

| LucianGabriel a răspuns:

Si eu zic ca nu(da cine-o sti), poate daca o sa vad o sa zic ca da, dar pana atunci raman ca nu exista.

| ioana8383 a răspuns:

Eu cred ca exista deoarece am vazut

| nyCqy a răspuns:

De unde stiti voi ca nu? poate ca da. Eu nu stiu ce sa cred dar cateodata spiritele nelinistite revin pe pamant sa-si termine treaba cum ar veni.