| AnnonnyMa a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa aud parerea voastra, exista fantome?

23 răspunsuri:
| DianaIstratii a răspuns:

Buna, dupa parerea mea, nu exista fantome, ele sint doar in imaginatia noastra.

| PedoBarbie a răspuns:

Şi nici Zâna Măseluţă.
Tot ce are legătură cu zâne, ştrumfi, vampiri, vârcolaci, sirene, zei, vrăjitoare, omul de tinichea nu se ştie sigur dacă există sau nu. Dar probabil că sunt doar simple poveşti având în vedere că nimeni nu are dovezi care să afirme dacă există întradevăr ceva asemănător.
A dorit la un moment dat celebrul scriitor englez Sir Arthur Conan Doyle să zică că existe nişte zâne mici în Bradfort dar cică pozele cu ele erau unele trucate.
Pe curând!

| alex0110 a răspuns (pentru PedoBarbie):

Nu e adevarat! Am poze, dar nimeni nu ar putea sa ma creada. Ale mele nu sunt trucate, am fantome din mai multe locuri, descoperite in vacanta asta de vara. Daca vrei iti trimit pozele, nu pot fi trucate! Si stiu ca cine va vedea raspunsul meu se va distra cu "Bati campii, fraiere!". Dar eu stiu cu adevarat ca ele exista, nu va voi putea condemna, nici eu nu credeam, si eu credeam ca sunt povesti, pana vara asta, in care am vazut pozele, dar sunt si emisiuni. Iti pot dovedi aici: http://www.youtube.com/watch?v=DLEEg6YLwYA. Iti pot da si eu poze, nu numai de aici, si din Salina Praid, Scarile Acoperite de la Sighisoara, Palatul Cnejilor de la Durau...

| KristalPop a răspuns:

Nu, eu nu cred în aşa ceva. Fiinţe imaginare, create de către om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. De asemenea şi Mos Craciun sau Zana Măseluţă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Ce crezi ca se intampla cu oameni care mor. e absurd sa nu crezi in ele dar nu vin ele la tine ele se duc in ceruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Da, există!
Numai în imaginațiile noastre...

| Spitz10 a răspuns:

Dar oare fantomele intreaba: oare exista oameni?
Nu serios acum chiar sau aratat fenomene care ar putea duce la existenta lor.Dar pana nu vad cu ochii mei ceva nu cred.Sunt mii de legende urbane care te sperie cum ar fi despre case mari.In curtea in care locuiesc eu era mai jos de mine acum 80 de ani un cazino, iar patronul sia pierdut toti bani, curtea, si nevasta.Si se spune ca imi banuie casa pentru ca a fost furat la carti caci adevrsarul castiga tot cu perechea de carti numita la poker mana mortului adica A si 8 de negru.Inainte eram mai multi in curte dar acum mai sta numai familia mea.Adica daca mie nu mi s-a intamplat nimic nu vad de ce cuiva iar fi frica cand sta la bloc inconjurat de alte zeci de camere.Deci raspunsul este nu, nu cred in asemenea porcari de pe care multi fac bani.

| alex0110 a răspuns:

Exista cu adevarat. Nu glumesc! Ele sunt printre noi, doar cat ma gandesc mi se face pielea de gaina. Vara asta am fost la o pestera din palatul Cnejilor si nu se vad cu ochiul liber. Am facut poze din aceeasi pozitie de mai multe ori sa prindem un liliac si se vedeau forme sferice in aer. Milioane, care isi schimbau locul, fiind tot mai putine. Intamplarea s-a petrecut laDurau, si mi s-a mai intamplat o data la scarile acoperite din Sighizoara. Daca vreti, pun si poze!

| AnnonnyMa explică (pentru alex0110):

Pai ce mai astepti pune poze.

| alex0110 a răspuns (pentru AnnonnyMa):

Uite aici cateva poze:
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC01884.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC02103.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC01896.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC01895.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC01886.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC02080.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC01920.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC01965.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC02249.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC01887.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC01894.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC01916.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/alex/Imagini/Cu%20fantome/DSC02248.JPG
Nu stiu daca vei crede, si nu te-as judeca, pentru ca nici eu nu credeam pana vara asta, cand am mers in locuri necunoscute si am facut poze cu blitz cu un aparat de circa 14 mega pixeli. Daca te vei duce acolo si vei face poze c un aparat performant te asigur ca vei prinde spirite! Imi dau cuvantul meu ca sunt reale, in pplus, cine le-ar putea faclsifica si cine ar pierde timpul pentru asa ceva?! Stiu de la "Codul lui Oreste" ca astea sunt fantome, si e demonstrat stiintific!

| AnnonnyMa explică (pentru alex0110):

Nu ai pus pozele bine..nu pot da clik pe ele

| alex0110 a răspuns (pentru AnnonnyMa):

Nu pot sa le pun cu totul. Incerc in privat.

| MentalHolocaust a răspuns:

Eu cred ca nu exista. pentru ca acele spirite sunt oameni care au trait si ei pe acest pamant si isi vad de treaba acolo sus si ne privesc si ele nu se intorc. Daca ti se pare bizar ceva gandeste-te ca au fost oameni care au iubit un anumit lucru sau loc si au vrut sa il vada ultima data happy. Sper ca te-am ajutat

| Muffinss a răspuns:

Azi, eu cred ca e absurd sa consideri ca nu exista. Nu spun pentru ca sunt atatea relatari, sau altceva, dar cum suntem in acest Univers, si mai exista multe altele, e aproape. cum sa zic... e mai probabil sa existe, decat sa nu.
Poate nu exista peste tot, dar da, sunt in unele locuri. Parerea mea.

| CipriSXX a răspuns:

Se spine ca orice MIT are un bob de adevăr. dupa mine, fantomele nu exista, dar in urma cu 1000 de ani așa numitii "diavoli" erau întâlniti in casele fără oameni in ea, si se spune ca daca cineva intra acolo nu mai ieșea viu(am citit pe un forum)

| Zendor7k a răspuns:

Prietene nu stiu ce sa iti zic.Eu in vacanta de vara am petrecut o saptamana la bunici la tara.Intr-o zi a inceput o frutuna puternica si uitandu-ma pe geam am vazut o feme in alb care umbla prin curte.Eu as zice ca nu exista ele sunt sufletele mortilor care vor parasi lumea.Se spune ca dupa ce mor ele mai stau pe pamant 40 zile pana la judecata.Dar nu stiu ce sa mai cred dupa ce am vazut vara asta...

| cherokee1 a răspuns:

Salut! In primul rand, Dumnezeu nu lasa suflete ''blocate'' pe Pamant.Ori se duc in Rai, ori in Iad.In al doilea rand, aceia sunt demoni si apar extrem de rar. Sfatul meu este sa nu mai crezi toate prostiile celor de la TV.Totul e pentru ratingwinking

| MaDyyy33 a răspuns:

Nu exista fantome stai calm laughing

| Alecutssa a răspuns:

Da!
E in spatele tau... Intoarce-te!

| SmileNicolle a răspuns:

Nu credeam, pînă nu am văzut nişte chestii pe youtube...şi pînă nu am văzut "Битва экстрасенсов" scary :S

| Ghihanis_Andreea_Cosmina_1995 a răspuns:

Nu! exista fantomelaughing