| AlexandruIonut2001 a întrebat:

Salut, am o problema, am un regulator de presiune pentru apa in casa. De la un timp curge apa de unde se regleaza presiunea, am scos reg. l-am curatat si cand l-am pus la loc si i-am dat drumul la presiune se blocheaza si nu mai da drumul la apa sa treaca. Chiar daca umbli la acea rotita/surub care regleaza debitul tot la fel sta, normal statea in 2 bari si acum creste la 10 si daca maresc sau micsorez tot creste si nu curge apa. Daca ati putea sa ma ajutati ce sa ii fac.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Regulatorul de presiune nu se scoate si nu se curata!
Daca s-a stricat se arunca si se cumpara unul nou!
Ala este un aparat de precizie, nu o bujie sa o cureti tu!
Cheama un specialist sa-l schimbe ca nu-i voie ca copii sa puna mana pe chestii care masoara presiunea, ca-i caz de explozie!
Taica-tu nu a vazut ce faci?
Cum dumnezeu puneti mana sa stricati aparatele de precizie, riscand sa dati peste cap si gazul metan si sa dati foc la casa, explozie in bloc si alte chestii incendiare.

| AlexandruIonut2001 explică (pentru Violleta2022):

Am 18 ani acum acolo este o poza din 2015, dar multumesc oricum de raspuns.

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexandruIonut2001):

Daca nu te pricepi poti avea si 45 de ani.