| pop_1487 a întrebat:

Am montat ua regulator de presiune la apa modelul th ZWDRV777 si nu tine presiunea constant.Adica am reglat la 2bari pentru reteaua din casa avand in retea din afara 8 bari.Cand dechid robinetul apa curge la 2 bari, iar cand inchid apa in scurt timp revine la 8 bari.Mai scrie pe cutie preset 3bar

2 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

E dubios. Vezi eventual sa nu fie montat invers, trebuie sa aiba sageata de sens. Incearca sa rotesti butonul de reglaj de la minim la maxim cu un robinet deschis, apoi fixezi la 3 Barr si vezi "ce zice". Bafta!

| macvio a răspuns:

Defectiunea aceasta am avut-o si eu. Daca ai baterii cu pastile ceramice s-ar putea sa fie defecta una dintre ele.Se poate stabili care e defecta in momentul in care deschizi robinetul si presiunea creste la regulator.Specific ca este valabil pentru baterie apa rece /apa calda. Daca nu rezolvi problema verifica montind unul nou. Daca face la fel raspunsul de mai sus ramane singura defectiune posibila.