| xCrazZzyBoY a întrebat:

Salut, am și o întrebare, am tot căutat pe net dar n-am găsit nimic, legat de capul termostatic de la calorifer, al meu are 6 trepte iar la a 6 a are un E cu un cerculeț deasupra lui, aș vrea să știu ce semnifică, când îl pun pe treapta 6 cu simbolul ăla caloriferul scoate ceva sunet, să fie ceva recirculare acel simbol? Vă mulțumesc

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ala inseamna ca e deschis la maxim iar sunetul depinde de care e, daca e ceva ca si cum cineva bate usor in ea atunci instalatia are aer, daca se aude ca un zumzait e totul ok, agentul termic circula prin calorifer cu viteza maxima!

| xCrazZzyBoY explică (pentru lpavel):

Zumzait se aude, am înțeles, mersi frumos!

| lpavel a răspuns (pentru xCrazZzyBoY):

N-ai pentru ce, mi-a facut placere!