| 6Radu5 a întrebat:

Salut,ce specie de paulownia este cea crescuta pentru lemn,ca vreau sa plantez pe jumatate de hectar si gasesc doar paulownia ornamentala, eu caut specia care creste inalta si dreapta pentru lemn(sa ma exprim asa).Va rog fara raspunsuri care promit profit rapid cu plantatii dar ei dau tepe.
Multumesc de ajutor!

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai fix asta e problema. Ca paulownia ala pentru lemn are nevoi care nu merita. Consuma extrem de multa apa si iti face varza si solul ala, de nu mai poti cultiva acolo decenii dupa. Sau trebuie sa aduci pamint nou...

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai irigație pe teren? Dacă nu, nu crește. Am prieten care a plantat și au rămas firave.

| 6Radu5 explică (pentru sadrian46):

Am jumatate de hectar de loc mlastinos si sunt la 190 de metri de Aries, iar pe langa asta la vreo 80 de metri am un parau care curge din munte.Dar vara mai seaca locul iar decat sa investesc si sa am paguba mai bine nu pun.Plus ca eu sunt la 20km de acel loc iar problema e ca ma duc doar sambata.Multumesc de raspunsuri.

| gabicoo a răspuns:

Mai bine nu!
Vezi răspunsul de mai sus!
Nu are rost să repet!