| anonim_4396 a întrebat:

imi curge apa de sub chiuveta la filtru e o fisura dar si in teava de fonta de langa. La ce fel de instalator trebuie sa sun si cat credeti ca va costa?

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

La cineva care se ocupa cu instalatii sanitare. O sa taie teava si pune o cupla sau schimba teava cu totul. Stie el ce are de facut. Nu cred ca depaseste 100lei.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La filtru sau la sifonul de sub chiuveta?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

La filtru ala cartus dar in capacul albastru

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles acum.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instalator de apa si depinde de zona si cat este de lucru. Eu stiu? 40-50 lei plus materialele. Un filtru costa in jur de 80-90 lei. Mai e conducta de fonta care nu-i scumpa dar se aduna.

| sierra1 a răspuns:

Cu pereți sparți, țeavă schimbată, cu 100 eu, ieși ieftin

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu are niciun motiv sa sparga peretele

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai zis: " e o fisura dar si in teava de fonta de langa"

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu are cum sa umble la spatiul ala plin de alte tevi, ca asta iese direct in spatiul blocului pe care il au si vecinii. Doar daca taie teava sau o acopera sau ceva.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, atunci costă 2 lei! Fericit?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa cauti pe net instalator apă si pretul este intre 50 si 200 lei depinde ce piese trebuiesc schimbate cît costă si mina lui de lucru manopera costă, tu il chemi vede si constată defectiunea si i ti spune pretul.Dar suna l maine ca de craciun nu vine nimeni, sau daca vine te taxează dublu.

| anonimg a răspuns:

Apelezi la un instalator sanitar. Ii spui despre ce este vorba, si il intrebi cam ce costuri sunt (materiale, manopera).

| gabicoo a răspuns:

La un instalator bun!
winking