| Prumarius a întrebat:

Salutare tpu.Am si eu o intrebare referitor la schimbarea unui gard vechi din lemn in tabla, am nevoie de autorizatie? In unele cazuri autorizatia face mai mult ca gardul banuiesc.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Pentru schimbarea gardului nu-ți cere nimeni autorizație.

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu ai nevoie, deci spor la muncă!
Autorizația se face, dacă nu mă-nșel, când vecinul nu este de acord cu construcția (zicând că-i mănânci panseluțele de lângă săracele pietricele ce acoperă gărduțul lui invizibil și pe care nu-l deține).

| Începătorul988 a răspuns:

Nu. Dar ai mare grija, taie fix pana unde stii ca vei schimba in ziua respectiva. Deoarece gardul iti va veni putin mai in fata, sau mai in spate decat cel vechi. Sa nu comenteze vecinii ceva.

| gheorghe699 a răspuns:

Nu,nu ai nevoie, iti spune "stan patitul"..am fost la primarie la urbanism,sa obtin autorizatie pentru refacerea unui gard vechi, dupa ce am facut o multime de drumuri si demersuri, d-na de la urbanism, mi-a spus, ca de ce nu fac gardul asa? adica fara autorizatie, ca autorizatie pentru refacerea unui gard se cere doar in cazul in care vecinul nu este de acord cu granita

| Prumarius explică (pentru gheorghe699):

In cazul meu nu am vecin, gardul este langa drum.