| MarinusDragoi a întrebat:

Salutare!
Urmează sa achiziționez finisajele pentru noua casa ( gresie, faianta, parchet +obiecte sanitare ) și nu știu unde as putea găsi preturi mai ok (dedeman Brico, lerloy, horbach)
Poate cineva a mai avut dilema asta de curând și ma poate ajuta cu un răspuns, va rog!
Mulțumesc frumos!

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

și nu știu unde as putea găsi preturi mai ok. Prietenul tău Google.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sau scumpit materialele de constructii si obiectele sanitare asa ca oriunde mergi sa cumperi trebuie sa ai bani destui altfel doar te uiti, incearca in militari valea cascadelor era un magazin care vindea obiecte sanitare gresie faianța parchet vosea lavabila, poate o mai fi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi mai intelept sa alegeti modele care va plac, nu sa vanati ieftineala, pentru ca daca va plictisiti repede sau cumparati ceva care imediat crapa, mai mult veti iesi in pierdere pe termen lung.

| GabiDumitrescu a răspuns:

NU, NU, NU! DE trei ori NU! Vrei preturi OK? https://vindem-ieftin.ro/ (ma poti contacta in privat, poate te pun in legatura cu Cosmin Raileanu, desi cel mai probabil ar trebui sa discuti cu reprezentantul lor din zona ta).

| savings a răspuns:

Eu am avut o experienta placuta cu cei de de la Mathaus. Am cumparat online. Si am prins o promotie, cu preturi bune, fata de pretul pietei.

Dar inainte sa cumpar am facut un tabel cu ce aveam nevoie si am comparat preturile, pentru a ma asigura ca am cea mai buna oferta.

Toate amagazinele jongleaza cu preturile, ba la dedeman ai mai ieftin un sortiment de produse si altul mai scump, ba la Mathaus invers.

Sper sa iti fie de ajutor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru savings):

Nu, nu ai avut cea mai buna oferta! Cu Vindem-Ieftin ieseai macar cu 15% sub "cea mai buna oferta" pe care ai gasit-o singur. Nu, nu-s asociat sau actionar la ei, doar ca apreciez extrem de mult modelul lor de business.

| savings a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Vrei sa spui ca imi dadeai un pret mai bun de 59 lei/m2 la vata bazaltica de 100mm? M-am uitat pe site si nu e asa ceva in oferta lor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru savings):

Cu siguranta. Suna-i, zi-le ce necesar ai, si o sa iti faca o oferta. Ei negociaza preturile in fiecare zi cu furnizorii.