Întrebare recomandată | Popescu_Gabriel_1993 a întrebat:

Stie cineva cum pot scoate mirosul de diluant? Cu ce?

7 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Din haine lasand sa se evapore complet diluantul si spaland haina respectiva; daca nu o poti spala (e vorba de covor, canapea)sterge locul cu apa calda cu detergent, apoi cu otet diluat jumatatea cu apa. Daca miroase in casa a diluant, pune o farfurie cu otet si arde putin zahar(cam 2 lingurite) intr-un ibric, lasandu-l pana se face maron inchis, nu mai mult, du ibricul in camera unde este mirosul si lasa-l 10 minute-apoi pune apa calda in ibric, se va topii zaharul ars si-l poti spala.Numai bine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca din haine, atunci spala de mana de mai multe ori cu sapun obisnuit!

| TofanCristi a răspuns:

Cu apa si sapun.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Cu gel de dus.

Răspuns utilizator avertizat
| deny2013 a răspuns:

Cu apa si cu sapun.

| ionutzy1401 a răspuns:

Cu apa si sapun daca e vorba despre haine.

PS:http://fan-tech.blogspot.ro/
asta este blogul meu, intra daca vrei si daca iti place spune-le si prietenilor.Ms