| carol9551 a întrebat:

Vă salut!
În spatele casei acum 2 ani am făcut un gard de plasă între mine și un vecin, de ceva timp vecinul meu a întins pe gard pe partea lui o plasă opacă care atunci când bate vântul mișcă gardul destul de tare, întrebarea mea este, are voie sa facă așa ceva fără a mi cere acordul? Specific ca nu a contribuit nici cu bani nici cu muncă la gard.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Explica-i vecinului situatia si spune-i ca daca gardul cade, sa te ajute sa-l puneti la loc si data viitoare sa nu mai puna plasa opaca. Daca se da cu fundul de pamant si nu vrea sa plateasca viitoarele daune, te duci la autoritatile competente.

| Dragobeta a răspuns:

Pai el a pus-o ca protectie sa nu te uiti in curtea lui. In curtea lui are voie. A facut ce a putut financiar.
Ati putea sa cadeti la intelegere sa faceti impreuna un gard solid si opac.