| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi pun acoperis stil pod la et 4, si vreau sa pun ondulina ca tigla... sipcile cum le pun? lipite(scandura in scandura) sau pot lasa o orarecare distanta intre ele? astept raspunsuri de la cei care stiu cu adevarat

4 răspunsuri:
| adevar a răspuns:

Nu ai voie sa pui acopersi pe bloc asa de capul tau. Iti trebuie un proiect facut de un specialist si autorizat de primarie. Iar executia trebuie facuta de o firma de constructii. Nu vezi ca apar mereu in ziare povesti cu carpeli facute de destepti pe care la ia primul vant si le muta in parcare, pe masinile vecinilor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

toti vrem dar autorizatie avem? acea tabla se pune pe sipci care a fost batuta la 30 sau 40 de cm distanta

| ELLSSA a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa intrebi un specialist in asa ceva.Doar nu ai sa le pui singur? Spor!happy

| cata99_3035 a răspuns:

Se pune la o distanta destul de mica atsfel sa faca etansu