| morosanu55 a întrebat:

Vreau sa mai fac o camera langa o casa si as vrea sa continui cu acoperisul cu acelasi nivel...problema este ca pe casa mare am tigla jimbolia 253.
Intrebare: Continuand la acelasi nivel cu acoperisul am nevoie de tigla 253 sau se poate si altfel...

ps...problema e ca nu se cam gaseste astfel de tigla si care se vinde e cam de proasta calitate

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa incepi de sub acoperisul casei sau intre ele sa pui tabla pe dedesubt, la imbinare.

| bucurestiamenajari a răspuns:

Buna ziua,

Daco doriti detalii despre o astfel de constructie gasiti aici: http://www.design-total.ro/preturi/

| razvanvoicu a răspuns:

Stiu ca intrebarea este de mult timp dar ma gandesc ca fiind iarna poate nu ai apucat inca sa iti rezolvi problema.
in principal cele mai bune variante sunt :
1. folosesti acelasi model de tigla, astfel incat sa le poti aseza una peste alta, fara risc de infiltratii.
2. folosesti o invelitoare plata ( tabla plana click sau faltz ), pe care o montezi tot pe caroiaj de sipci si pe care o bagi aproximativ 20 cm sub tigla existenta. fiind o invelitoare plata, nu va deranja in nici un fel asezarea tiglelor existente.