| RorySan a întrebat:

Acest anime va avea sezon 2?

Sakurasou no Pet na Kanojo

20 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Scuze Shiina! sad Am facut din intrebarea ta un loc de chat... ne pare rau...

| RorySan explică (pentru RainmakerX):

Nu este nimica happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am citit pe diferite site-uri, din pacate nu...

Oricum, sincer, nici nu voiam laughing Fara suparare / no offense / nu ma judeca, dar pur si simplu am inchis pc-u cand i-a zis lu Shiina ca o iubeste in loc sa ii zica lu Aoyama... Aoyama a suferit mult mai mult decat Shiina. :\ Nu merita sa pateasca asta.

| RorySan explică (pentru anonim_4396):

Asa-i,ai dreptate
Mersi

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Acest anime nu o sa aiba un sezon 2 din urmatoarele motive :
a. Povestea nu are continuare. Se termina asa cum se termina si anime-ul.
Daca vrei continuare atunci trebuie sa ai si o manga *lucru inexistent in cazul de fata*.
b. Anime-ul nu a avut incasari colosale ca sa merite o continuare.
c. Povestea s-a terminat binisor asa ca orice sezon 2 ar fi o mare umplutura.
d. Este un anime oarecum necunoscut care nu are chiar atat de multi fani. *care sa astepte un sezon 2*

2. Fara suparare/ no offence dar pur si simplu am fost incantat cand i-a zis lui Shiina ca o iubeste in loc sa-i zica lui Aoyama.

Aoyama l-a respins pe acel coleg care o placea. Si el era de treaba!
Aoyama stia ce simte Sorata pentru Shiina si tot s-a bagat. Shiina a fost suparata... a suferit si ea destul.

Nu merita sa pateasca asta... Puteau sa faca si ei cumva sa ramana cu acel coleg care o placea.

Ps: Imi venea sa sparg tableta cand am vazut ca i-a intrerupt pisica aia.
Glumesc. Am fost nervos dar nu atat de rau.

Nu merita sa pateasca asta. Ce a patit? A fost refuzata, asta-i viata. *nici macar nu a fost refuzata pe fata ci intr-un mod subtil*

Bine ca nu a murit ca in alte anime-uri... T_T

Deci sorry dar Shiina & Sorata sunt mult mai cute impreuna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Ok, acu parerea mea laughing :

In primul rand, nu ai vazut frate cum plangea, cum sufera... Dar l-a iubit mai mult pe Sorata. Si chiar daca nu i-a spus ca il iubeste, a acceptat faptul ca el o iubeste pe Shiina. Si acolo in episodu 22 ai vazut ca Aoyama a fost impotriva plecarii lu Shiina. Nu stiu, acum poate mi se pare ca ar fi trebuit sa ramana impreuna cu Aoyama pentru ca imi plac tipurile alea de fete. Gen Aoyama a fost asa de cand si draguta si buna la suflet si chiar daca l-a iubit nu s-a bagat intre ei, l-a respectat pe Sorata, si si pe Shiina. Nu s-a intamplat ca si in boku wa tomodachi ga sukunai (in caz ca ai vazut anime-u) in care fata nr.1 i-a zis fetei nr.2 "mi-as fi dorit ca tu sa nu fii existat niciodata!". Pur si simplu imi plac asa de mult tipele alea de personalitatea lu Aoyama, adica astea timide, dar in sensul bun laughing Nu ca si Hinata, care nu e in stare sa scoata un cuvant pe gura fara sa se balbaie in fata lu Naruto. Putin timide, putin tsundere, mai dure, cute, cand, nu stiu, atunci cand te indragostesti de personalitatea cuiva iti place totul despre acea persoana tongue Asa cum m-am indragostit de personalitatea lu Aoyama. In plus, da, si Shiina e cute, dar mai mult in sensul de copilas. Gen nu era in stare sa faca nimic singura. Decat sa picteze / sa deseneze / etc. Si Sorata a avut foarte mare dreptate cand a primit scrisoarea aia de la agentia aia de jocuri si au zis ca din nefericire nu il pot primite, dar ar avea un loc disponibil pentru persoana care a desenat thumbnailu, a avut mare dreptate cand a zis ca "oamenii de rand" adica cei fara talent se pot zbate cat vor, pot face ce vor, sa munceasca 24/7 non-stop, caci nici macar nu ajung la picioarele celor cu talent innascut, sau ceva de genul dupa ce a citit scrisoarea. Eu am plans si m-am dus in baie si am dat 4 pumni d-aia cu toata puterea in cada pana cand imi daduse sangele.

Nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic, dar din punctul meu de vedere, daca nu era Shiina in anime ar fi fost mult mai frumos anime-ul. Sa fi fost o poveste de dragoste doar intre Aoyama si Sorata. sad

Nu te supara pe mine plz xD E ziua mea de acum incolo, pentru ca e trecut de 12, deci nu te poti supara pe mine xD

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acolo unde e "cand" ar trebui sa fie "cand." dar ma rog...

| RorySan explică (pentru RainmakerX):

Nu stii unde pot gasi melodia de la ultimul episod in care ei cand atunci in dubita sa fim prieteni pentru totdeauna cv de genu
mersi

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Eu am vazut,nu Sorata. Asta-i viata, nu e vina mea ca nu a putut sa spuna clar ce simte. Daca era nesimtita o lasa pe Shiina sa plece si gata. Tot respectul pentru asta.

Exact! Mashiro e cute ca un copilas smug Sincer acum... daca as fi patit tot ce a patit Sorata... tot pe Shiina as fi ales-o. Este imposibil sa nu te atasezi de asa un "cute thing" happy mai ales dupa toate alea.

Faza e ca Aoyama nu a renuntat cu toate ca stia ca Sorata o iubea pe Shiina. Se stia asta inca de cand a mers Shiina la aeroport s-o conduca pe acea prietena. Sorata era ceva gen "Shiina, Shiina, nu pleca!" Iar Shiina era ceva gen "Nu plec. Doar am condus-o."
Cand a vazut asta Aoyama trebuia sa renunte. Asta-i viata...

Sorata a avut dreptate la faza aia dar totusi, atunci cand vorbesti trebuie sa te gandesti si la cine te aude. Iti dai seama cat a ranit-o la faza aia?
Nu e vina ei ca parintii au crescut-o ca sa devina pictor!
Tine minte! Nu e vina ta daca te nasti cu un talent anume.

Eu nu plang la anime-uri. Nu pun atat de mult suflet in ele, ma uit doar pentru ca imi plac. Doamne... este un anime, nu mai pune atat la suflet.
Daca te face sa te simti mai bine multe lucruri cu mult mai rele se intampla in real life chiar in momentul in care citesti asta.

Nu de supara dar daca nu ar fi fost pisicile si Aoyama atunci ar fi iesit ceva mai fain. happy

Ar fi fost plin de faze din acelea "..."

Oricum. Sper ca ai invatat ceva din acest anime.
Viata nu e mereu dreapta. Trebuie sa te obisnuiesti cu asta. Unii au unele talente la care altii nici nu pot visa.

Totusi ai vazut si tu. Shiina si-a petrecut toata viata in acea casa... desenand impreuna cu prietena ei. Toti prietenii au abandonat-o, nu mai avea pe nimeni, nu era buna de nimic in afara de desen.

Aoyama avea ceva mediu acasa dar vroia sa munceasca pentru a ajunge si mai sus. Aceasta incearca din greu dar observa cruntul adevar ca nu ai cum sa faci fata de unul singur. Pentru a te face remarcat trebuie sa fii special. Asa este si cu Sorata. Jocurile lui nu se faceau remarcate, erau doar jocuri.

Shiina a renuntat la tot pentru arta. Ea nu s-a nascut cu talentul ci si-a dat o parte din viata pentru acesta.
Nimeni nu se naste geniu 100% dar poti sa ajungi daca esti dispus sa faci sacrificii uriase.

Poate ca nu ai observat. Sorata muncea din greu,Aoyama la fel dar ei mai aveau si scoala,serviciu deci nu erau atat de dedicati... erau medii.

Shiina statea zile, nopti, incearca sa faca totul perfect. Ea nu era in stare de multe lucruri dar singurul lucru pe care il stia il facea bine.

Aoyama si Sorata trebuiau sa invete, sa spele, sa gateasca iar Aoyama mai avea si serviciul ala intrucat nu avea bani. Cu atatea lucruri de facut nu iti ramane timp si pentru dezvoltarea unui talent. Chiar daca iti ramane nu o sa te ridici din stadiul de "mediu", hai poate "bun" dar nu perfect.

Sorata este tipul acela de om care nu stie cu siguranta ce vrea de la viata.
Daca ai fost atent atunci stii si de ce a venit la acest liceu. Era cel mai apropiat de fosta lui scoala. Deci nu avea un talent anume atunci cand s-a inscris la acest liceu plin de elevi talentati.

Este ca si cum as spune "Am stat degeaba pana acum, nu am gram de talent dar maine ma apuc sa desenez manga." Cum ti se pare asta? Am vreo sansa?
Este doar un exemplu.

Normal ca nu ma supar rolling on the floor Este un anime, ce naiba tongue
Am vazut, ti-am dat si felicitare ^w^

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

"Eu nu plang la anime-uri. Nu pun atat de mult suflet in ele, ma uit doar pentru ca imi plac. Doamne... este un anime, nu mai pune atat la suflet."

Dude... Anime-urile sunt viata mea laughing Nu pot sa nu pun suflet in ele... Pur si simplu nu sunt doar un fan anime, e mult mai mult de atat pentru mine, un anime inseamna mult mai mult decat doar un anime la care sa ma uit cand nu am ce face sau la care ma uit din placere. Si stiu ca se intampla chiar acum alte chestii mai rele dar acele lucruri nu ma privesc pe mine.

Acum no, fiecare are perspectiva lui. Eu nu prea sunt de acord cu unele chestii pe care le-ai zis laughing dar no, nu judec nimic pentru ca fiecare are un point of view diferit, daca intelegi ce vreau sa zic.

Si da, am invatat cate ceva din anime-ul asta tongue din cauza aceea chiar daca nu am vrut sa-l mai vad niciodata si sa nu mai am de-aface cu el, tot l-am pus pe lista de anime-uri pe care le-am vazut. Chiar daca nu as fi facut-o in niciun caz in general.

No bun, gata cu palavrageala laughing Hai ca o spamam pe beata fata la cat am vorbit laughing Daca mai ai ceva sa-mi zici da-mi mesaj privat tongue

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Am descoperit ceva wow... In ultima parte a povestii Sorata si Shiina au un copil. Nu-i asa ca-i kawaii? ^w^ Asta se intampla in ultimul volum din manga. *Si da, asta se intampla peste mult timp dupa ce actiunea din anime e gata.*

| RorySan explică (pentru RainmakerX):

laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru RorySan):

De ce razi? Eu eram ceva gen "Yeeeessss" cand am vazut ^w^

*Ii facem ciudat lui Teeka, el tine cu Aoyama* rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

FFFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU------ *standby*

straight face Glumesti nu? Pfff no no no no no no no I'm done with it... nu mai vreau sa am de-aface cu anime-ul ala pentru restul vietii mele.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu glumesc :>

http://myanimelist.net/character/61371/Mashiro_Shiina
Dai la spoilere. :) Light novel spoilers.
In ultimul volum Mashiro si Sorata au un copil.

Sursa My Anime List.

Yay! :> Trebuia sa faca si ei un episod din ala care arata ce se intampla peste 10 ani ca sa vedem si noi copilasul. :)

Ar fi fost prea kawaii :) Un baietel blond cu niste pisicute pe langa;))

Ce vorbesc eu aici? Zgarcitii de producatori nu au vrut sa ne arate nici macar sarutul ala, daramite copilasul =))

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

... :-

| RorySan explică (pentru RainmakerX):

Nu am vrut sa fac o fata zambareata adica da ma bucur de abia astept sa apara episodu ^-^
sa ma anunti si pe mine

| RainmakerX a răspuns (pentru RorySan):

Mda. Partea naspa e ca nu o sa apara. sad Partea respectiva exista doar in "light novel-ul" dupa care este realizat anime-ul. Totusi ...parca ma simt mai bine stiind ca o sa ramana impreuna pentru totdeauna big grin

| RorySan explică (pentru RainmakerX):

Si eu la fel
Mersi pentru tot