| ANONIMAAA37 a întrebat:

Stiti vreun anime care sa se asemene cu Sakurasou No Pet Na Kanojo? Vreau sa fie tot asa amuzant si foarte putin pervers. Daca se poate sa fie vorba tot de niste liceeni.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Deja l-ai terminat? WOW
Ma bucur mult ca ti-a placut.

Asemanatoare mai sunt asa :

1. Toradora
Un baiat are grija de o fata. *exact ca Shiina si Sorata*

2.
Chuunibyou Demo Koi Ga Shitai
Si acesta il ador. Este foarte amuzant, are mult romance si personaje colorate happy

Are si un fel de actiune mai ciudata... * nu iti face griji, nu este pervers *
Cuvintele care il descriu sunt jucaus, amuzant si unic. O sa vezi la ce fel de actiune ma refer dupa cateva episoade.

Personajele sufera de o boala a copilariei numita Chuunibyou - aceasta ii face sa-si imagineze anumite lucruri. *ca si cum eu mi-as imagina ca sunt cine stie ce ucigas de dragoni * - a fost un exemplu

3. Golden Time - foarte funny dar vezi ca are si faze triste.

4.Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta
Este putin diferit de sakurasou. Ambele personaje feminine *din Netoge - Sakurasou* au probleme de socializare si nu se descurca prea bine singure.

5. ReLife - este haios, amuzant, plin de viata si ce e si mai bine este ca prezinta anii de liceu din perspectiva unui baiat de 27 de ani big grin

Ti-am mai recomandat cateva ieri.
Sa te uiti si la acelea. *Ex -Matteru, Nagi no asukara*

Later edit :

Nu imi vine sa cred ca am uitat de Nisekoi... Nisekoi imi place mai mult decat Sakurasou No Pet.

Nisekoi este despre o fata dintr-o familie de gangsteri si un baiat dintr-o familie de yakuza care sunt pusi sa formeze un cuplu fals.

Astfel ei trebuie sa formeze un cuplu fals, sa se suporte dar de ce? Pai numai asa pot inceta luptele dintre gangsteri si yakuza.

Este foarte amuzant, are un plot bun iar personajul feminin *Chitoge* este cel mai bun personaj femninin dintr-un anime romance - Parerea mea.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Little Busters e foarte bun.

| ANONIMAAA37 explică:

Eu as vrea sa fie si putin pervers si amuzant cum a fost Sakurasou No Pet Na Kanojo.Care dintre ele e bun?

| RainmakerX a răspuns (pentru ANONIMAAA37):

Mie imi plac asa :
1. Nisekoi
2.Chuunibyou
3.Toradora

| ANONIMAAA37 explică:

Chair acum am terminat Toradora.Mi-ai dat asa de multe anime-uri incat nu pot alege.Care e cel mai bun din toate? Repet sa fie si pervers si amuzant.Imi place ca mereu imi raspunzi la intrebari legate de anime-uri.Te pup!