| KevinDZ a întrebat:

Am o intrebare, nu mai stiu cum se numea un anime, adica stiu la inceput continutul cat de cat, il mai tin minte putin, deci acolo se vorbeste despre un baiat care vroia sa devina preto si merse la o scoala magica sau dracu stie, urcand pe scari intilneste o fata care ii sare peste cap si vru sa il "ucida" putin, el ii zice ca o ajutase pe bunica sa si bla bla, dupa ce intrase, era un fel de corb care prezicea viitoarea profesie a fiecaruia, toti au trecut cu bine, insa la el ii spuse ca va fi viitorul lord demon, deja de aici nu prea mai tin minte, tin sa mentionez ca am privit acest anime acum 1 an si de asta nu prea mai tin minte continului, deci daca stiti puteti lasa reply aici si eu va voi rasplati cu o funda, multumesc.

4 răspunsuri:
| RorySan a răspuns:

Se numeste Ichiban Ushiro No Daimao
Este exact ca in descriere si eu l-am vazut
Funda daca vrei

| Barb0Senpai a răspuns:

Hmm.Daca mi-ai mai putea da cateva detalii, poate te-as putea ajuta. Incearca Nuraryhion no Mago, sau Ao no Exorcistwinking

| KevinDZ explică (pentru Barb0Senpai):

Mai tin minte ca a provocat la inceput un incident in clasa si s-a batut cu o fata, si am mai memorat ca avea un animal, un fel de taur cu aripi, ceva un demon care poate zbura, si la final mai tin minte ca incearca sa opreasca ceva si acel demon se sacrifica oprind o explozie.

| Barb0Senpai a răspuns (pentru KevinDZ):

Incearca Ao no Exorcist sau Nuraryhion no Mago, sunt singurele care seamana cu descrierea tawinking