| Adyy5 a întrebat:

Am o nelămurire în privința anime-ului Black Butler (Kuroshitsuji).In primul sez Sebastian ii ia sufletul lui Ciel in ultimul ep, dar in sez 2 il reanvie.De ce?

Răspuns Câştigător
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Nu i-a luat sufletul. Cand Sebastian si-a pierdut bratul contractul a fost si el pierdut fiindca avea sigiliul pe mana. Celalalt demon, Claude, a fost cel care a pus stapanire pe sufletul lui Ciel, de aceea Sebastian a intrat in resedinta familiei Trancy, ca sa il recupereze.