| Adyy5 a întrebat:

Caracterele Ciel si Sebastian din anime-ul Black Butler sunt gay? Insusi anime-ul e yaoi?

6 răspunsuri:
| Dalyan a răspuns:

Nu,nu este un anime yaoi.Mi-a povestit cineva ca initial creatoarea a vrut sa faca o poveste yaoi dar nu i-a fost permis datorita varstei lui Ciel, stii relatia amoroasa, sexuala adult-minor.Sunt multe faze tip fan service care tind sa fie yaoi dar povestea in sine nu este.

| AleTheKiller666 a răspuns (pentru Dalyan):

Ai fost informat prost.seria era yaoi-hardcore, nu a fost amanata din cauza faptului ca e o diferenta de varsta, pentru ca la fel este si Super Lovers prin exemplu.Anime-ul pierdea 50% din audienta din prezent doar pentru ca era yaoi, yaoi-hardcore.N-ar fi ceva urat din partea autorului sa dezvolte spre sfarsit o poveste de dragoste : )

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Nu cred in esenta faptului ca Ciel era logodit cu acea fata care mai era verisoara lui pe deasupra.

| AleTheKiller666 a răspuns:

Anime-ul trebuia sa fie Yaoi-Hardcore, dar in urma unei sedinte s-a decis sa fie normal, dar fanii nu stiu daca au renuntat de tot la partea cu yaoi si/sau nu.
Exista posibilitatea ca pe viitor, in sezoanele ce e putin probabil sa mai apara sa se intample ceva mai mult yaoi. Funda?