| YoureGoingDown a întrebat:

Buna!
Ce parerea aveti de anime-ul " Log Horizon" de curand s-a terminat primul sezon si as vrea sa-l urmaresc... ceva pareri?
credeti ca e mai interesant decat SAO?
are ceva scene de romance?

PS : Sezonul 2 v-a aparea in Iarna 2014winking

Multumesc!

2 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hey. Este interesant anime-ul "Log Horizon", este oarecum asemanator cu SAO. Jucatori VMMORPG prinsi in lumea virtuala, organizati in ghilde.
o deosebire ar fi: SAO a pus mai mult accentul pe romance, pe cand Log Horizon a pus accentul pe strategie.
Chiar mi-a placut, de abia astept sezonul 2 (pentru ambele serii big grin ).

Corectie! Sezonul 2 din Log Horizon incepe in sezonul de Toamna. Cel mai probabil in Octombrie, tinand cont ca in luna asta apar serii\sezoane noi.

| YoureGoingDown explică (pentru ryuu):

In toamna voiam sa zic si eu dar mereu incurc "fall" cu iarna :))

http://myanimelist.net/anime/23321/Log_Horizon_2nd_Season