| Dalyan a întrebat:

este anime dupa " Romeo and Cinderella ", eu am dat peste un dans si apoi am cautat numele melodiei de pe fundal si cand am gasit-o avea o poza cu ceva ce parea anime eu m-am uitat dupa el dar nu am gasit nimic...Stiti voi daca este poveste in poze sau ce e de capu lui?:-s Sper ca ati inteles ce vreau sa zic..nu sunt cea mai buna la explicat. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Stil a răspuns:

Este doar o melodie (cantata de Miku Hatsune), sa zic. Vezi ca aceeasi melodie este cantata si de Kagamine Rin & Len (ei au un videoclip mai interesant).
Nu exista anime.

4 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Nu prea am înţeles. Te referi la videoclip PV făcut după melodie?
Oricum, nu are cum să fie vreun anime, aş fi aflat prima.

| ShadeAdda a răspuns:

Am inteles ce vrei sa spui, ca mi se intampla si mie sa dau peste poze anime si sa ma intreb daca are la baza vreo poveste dar... sunt confuza... OK, mai intai, ai putea te rog sa pui un link cu melodia respectiva? Deoarece am cautat si sunt multe videoclipuri care au aceasta melodie cu cate o poza din diferite anime-uri pe fundal. Am vazut multe legaturi cu Miku Hatsune. Deci, despre care e vorba, ca sa te putem ajuta?winkingbig grin

| Dalyan explică (pentru ShadeAdda):

Http://www.youtube.com/watch?v=0f3FZYM76M0
Uite asta e.din cate am vazut si in poze tipa are parul albastru/turcoaz prins in 2 codite.

| ShadeAdda a răspuns:

Nu este un anime. Tipa cu codite albastre este vocaloidul Miku Hatsune, iar melodia este cantata de vocea ei.