| Black_Deea_1998 a întrebat:

sunt noua pe acest site dar ma intrebam... daca voi aveti vreo idee pentru o intamplare de dragoste intre o fata si un baiat eu scriu o poveste facuta de mine si este gen [animeul highschool of the dead numai ca in povestea mea sunt un grup de 5 baieti si 6 fete] deci vreo idee ce sa se mai intample? daca sa moara cineva din grup? dau funda si vot pentru cea mai buna idee

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Hmm, cand incearca sa fuga din scoala/oras alegi una unii dintre ei raman blocati, iar ceilalti nu al alta alternativa decat sa se salveze momentan urmand sa se intoarca dupa ei, in timpul raidului una din fete moare din cauza personalitati sale, ea nedorind sa colaboreze cu ceilalti, dupa ce reusesc sa ii salveze pe cei ramasi in urma au de ales intre a cere sau nu ajutorul adultilor, aici poti sa bagi o cearta care sa separe grupul, dar nu doar fete cu fete baieti cu baieti ci mixt, fiecare grup luand alta hoatarare in ceea ce vor urma sa faca in timp ce un grup doreste sa plece catre o zona muntoasa, ceilalti doresc sa ramana in oras, eroina principala este prinsa chiar la mijloc ea dorind sa ramana toti impreuna, dar sfarseste prin a ramane singura, apoi vezi si tu cum elaborezi relatia dintre ei, ori e capturata de un grup de raufacatori care o luasera razna din cauza haosului si incepusera sa ucida tot ce le iasa in cale ori cum rataceste ea prin oras din neatentie cade lovindu-se la picior, iar fat frumos ala vine sa o salveze laughing

| Black_Deea_1998 explică (pentru AlinKun):

Foarte buna ideea eroina principala sa lupte singura si sa ajunga la un fel de baza militara unde ii gaseste pe cei ramasi din grup si intra in baza lor de antrena, ente si lupta cu toti etc

| neca a răspuns (pentru Black_Deea_1998):

o mica intrebare faci ceva manga vreau sa zic pui si ilustrati sau scrii numai textul?

si acum nu sunt cine stie ce scriitor dar povestea mea de groaza a fost odata postata pe prima pagina la creepypasta wiki si nu trebuie sa iei in considerare ce urmeaza sa spun nu prea am inteles ce ai vrut sa-mi spui sau sama intrebi in cele 2 raspunsuri care mileai dat dar daca vrei sa stii cum sa introduci chestia cu personalitatea multipla incearca ceva de genu __moartea celor 2 persoane a avut efect asupra fiecarui personaj din povestea ta ...banuiesc poate veriga mai putin stabila mental din grup nu poata sa suporte ideea asta asa ca casa nu inebuneasca mintea lui ei sa impartit in mai multe personalitati si mai tirziu in poveste chiestea asta sa devina un avantaj pentru personaj

si din nou e doar o sugestie nu trebuie sama bagi in seama daca nu vreie este povestea ta

5 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Ce ar fi daca cineva din grup ar avea personalitate multipla

| Black_Deea_1998 explică (pentru neca):

Cum adica...nu vreau sa spun ca nu ar fi o idee care sa nu mearga dar ceea ce scriu eu este vb despre un grup de liceeni format din 5 baieti si 6 fete din care prietena cea mai buna a fetei din rolul principal moare cu inca o fata in lupta cu zombii...

| Black_Deea_1998 explică (pentru neca):

Si este un baiat care e indragostit de tipa care e in rolul principal [el si baietii aia erau un fel de trupa de rebeli sexy in acea scoala unde au fost ei deci preactic ei detineau scoala ]ei bine astea sunt o parte din detalii dar ma refer ca intamplari ce sa scriu sa iaba mai multa actiune ce sa se intample... nu vrerau sa fac chiar ca in anime