| AlexandraMihaelaCirtita a întrebat:

Bună TPU happy am o rugăminte la voi. Mi-aţi putea recomanda nişte animeuri tari în urma cărora voi aţi rămas profund impresionaţi, la care să mă uit. Pleasebatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Reiko a răspuns:

Depinde ce fel de anime-uri iti plac. Iti dau cateva sugestii din cele vazute de mine :
Psihologic / drama /(Thriller) :
Shigofumi
Death Note
Mahou Shoujo Madoka Magica ( + magic )
C: The Money of Soul and Possibility Control

Romance/drama:
Clannad + Clannad After Story
Air

Action/Sf/(mister)
Karneval
Kuroshitsuji
Hakuouki
NO.6
Toaru Kagaku no Railgun
Soul Eater
Hakkenden: Touhou Hakken Ibun
Ao no Exorcist
Blood Lad
Gintama (+comedy)
Inuyasha
Kore wa Zombie desu ca(+comedy)
Makai Ouji: Devils and Realist
Shinrei Tantei Yakumo
Ghost Hunt
07-Ghost

Romance/comedy/(action)/(school):
Haiyore! Nyaruko-san
Kamisama Hajimemashita
Sakurasou no Pet na Kanojo
Asu no Yoichi!
Baka to Test to Shoukanjuu
Kaichou wa Maid-sama
Itazura na Kiss
Karin(chibi vampire)
Ouran Koukou Host Club
Special A
Sukitte Ii na eu.
Zero no Tsukaima
Sword Art Online
Acchi Kocchi
Kotoura-san (+ drama, la inceput )

As putea continua dar dupa ar fi prea multe. Ti-as fi facut doar 2-3 recomandari daca ai fi precizat ce fel de serii anime iti plac. De exemplu unele pot fi action, romance, comedy iar altele action, romance, drama. Chiar daca au actiune si sunt romantice, elementul in plus poate fi comedia sau drama, depinde. Din cauza asta a trebuit sa scriu pe genuri, si chiar si asa, generalizat. Unele serii anime nu le-am incadrat prea bine dar ar fi durat prea mult sa scriu toate genurile, la fiecare anime.
Din toata lista asta, sper sa te interesezi macar de cateva, majoritatea sunt bune.

Dar, ca sa te scutesc sa le cauti pe toate, iti fac un top 10 :
1. Kuroshitsuji
2. Shinrei Tantei Yakumo
3. Kotoura-san
4. Karin
5. Gintama
6. Watamote
7. Soul Eater
8. Zero no Tsukaima
9. Shigofumi
10. Ef-A Tale of Memories

Astea sunt preferatele mele dar stii si tu, nu toti avem aceleasi gusturi. Vizionare placuta! ^^

| AlexandraMihaelaCirtita explică (pentru Reiko):

Mulţumesc frumos pentru recomandări! happy Am început deja să mă uit la Shigofumi. Se vede după listă că eşti un mare fan al animeurilor ^_^ Merci încă o dată!

| Reiko a răspuns (pentru AlexandraMihaelaCirtita):

Cu placere, ma bucur ca ti-am fost de ajutor! =)

8 răspunsuri:
| cypryan11 a răspuns:

Buna!
Depinde ce gen iti plac, dar pe mine m-au impresionat urmatoarele anime:
Clannad
Guilty Crown
Sword Art Online
Suisei no Gargantia

| Nanami利 a răspuns:

Mie mi-a placut kami-sama hajimemaashita.

| Fulbaster a răspuns:

Cel mai tare este 1. Dragon ball z
2. Dragon ball
3.Inazuma Eleven
4. Pokemon(totte seriile)
5. Sword Art Online

| ElleAhx a răspuns:

Am vazut multe, foarte multe anime-uri, care mi-au placut foarte mult, dar cele care m-au facut. nu stiu, asa sa raman putin pe ganduri dupa vizionarea ultimului episod si sa ma intreb de ce oamenii sunt cateodata niste monstrii au fost Shiki, Hakuouki si Elfen Lied. big grin

| Dalyan a răspuns:

Hmm care m-au impresionat cu adevarat au fost astea:
°Code Geass;
°Hell girl;
°Sword Art Online;
°Hellsing Ultimate;
°Kuroshitsuji;
°Darker than black;
°Psycho-Pass;
°Bokura ga ita (cat am plans la anime-ul asta.);
°Hakuouki.
Cred ca atat. Sper ca te-am ajutathappy

| HaruNoHate a răspuns:

Pai preferatele mele sunt:
- Kuroshitsuji
- Code geass
- No.6
Povestile lor mi s-au parut foarte bune si toate au avut finaluri superbe si eu cred ca merita sa le incerci asta daca nu le-ai vazut deja.