| firishor1 a întrebat:

TPU.Care este ordinea anime-ului Fullmetal Alchemist sau Brotherhood?

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Prima oară a apărut Fullmatal Alchemist, care nu a urmat manga în totalitate.Iar apoi Fullmetal Alchemist:Brotherhood care a fost serializat întocmai ca în manga.

2 răspunsuri:
| Kerli a răspuns:

Manga a aparut prima data in 2001 si a fost finalizata in 2010.
Fullmetal Alchemist a rulat in perioada 4 octombrie 2003 - 2 octombrie 2004 si cuprinde 51 de episoade. Acest anime a respectat povestea din manga pana pe la mijlocul episoadelor, mai exact pana cand fratii Elric se reintalnesc cu fosta lor profesoara, Izumi. Mai departe povestea este diferita.
Fullmetal Alchemist Brotherhood a rulat in perioada 5 aprilie 2009 - 4 iulie 2010 si cuprinde 64 de episoade. Fata de primul, acest anime respecta povestea din manga.
Au fost facute si 2 filme daca te intereseaza : Conqueror of Shamballa (2005) si The Sacred Star of Milos (2011).

| Kerli a răspuns:

Te-am lamurit? daca da atunci m-ar bucura un vot, o fundita.
daca mai ai intrebari imi poti trimite mesaj