| UnSimpluRoman a întrebat:

m-am apucat de Fullmetal Alchemist (2003) anime-ul...si am ajuns pana la episodul 12...si mi-a zis cineva ca acest anime nu respecta manga si e mai bine sa urmaresc Fullmetal Alchemist Brotherhood care sunt diferentele dintre ele?

Răspuns Câştigător
| Sader a răspuns:

Prima data trebuie sa vezi FMA si dupa FMA:Brotherhood. Diferentele nu sunt mari dar la Brotherhood, actiunea e mai explicita..adica iti arata mai multe detalii si chestii decat in original. Brotherhood se bazeaza pe faptul ca ai vazut deja originalul, poti cauta peste tot pe internet si toti zic ca trebuie sa incepi cu originalul. Trebuie sa fi picat in cap ca sa incepi cu brotherhood.