| MaNDwN a întrebat:

Fullmetal Alchemist si Fullmetal Alchemist: Brotherhood care e diferenta dintre ele? :O :O :O

11 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Anime-ul este adaptat dupa manga, dar prima serie a deviat de la povestea originala. Seria Brotherhood urmareste povestea din manga. Nu exista nici o legatura directa intre ele.

| Ramona000 a răspuns:

Ala Brotherhood e un fel de sezonul 2 continuarea primului Full metal alchemist

| Xennofull a răspuns:

Brotherhood e ceva gen de sezonul 2 continuarea primului Full metal alchemist.

| MaNDwN explică (pentru Xennofull):

Le-ai vazut?

| Xennofull a răspuns (pentru MaNDwN):

Da

| MaNDwN explică (pentru Xennofull):

Sti? ca ma enerveaza prosti care se gasesc sa vorbeasca fara sa stie despre ce e vorba. numa pentru puncte sau ce banana mea sunt aici pe siteu asta.

| Xennofull a răspuns (pentru MaNDwN):

Si cine sunt aia? Vrei sa iti explic filmu? Mi-ai pus o intrebare si am raspuns.Da chiar am vazut, uita-te si tu o sa iti placastraight face

| MaNDwN explică (pentru Xennofull):

In primul rand nu e un film rolling on the floor si cu uitate si tu o sa-ti placa nu ma convingi cu nimic. nu am pus intrebarea unui copil care n-are ce face pe acaas ok? am pus intrebarea cunoscatorilorwinking :-J

| MaNDwN explică:

Le-ati vazut?

| Love_Stefan_1995 a răspuns:

Ala Brotherhood e un fel de sezonul 2 continuarea primului Full metal alchemist

| cheinainXD a răspuns:

Brotherhood nu e sezonul 2 genialilor, Broterhood este la fel ca Full Metal Alchemist normal, doar ca prima versiune a animeului era mult mai sadica si a deviat de la manga, adica povestea din FMA normal a luat alta intorsatura de la subiecte decat cum ar fi trebuit sa fie. Cat despre Broterhood este varianta corecta a animeului, adica are gafica mai buna este varianta originala facut exact dupa manga si contine toate scenele si personajele care nu au mai fost incluse in FMA normal. In FMA normal nu au fost incluse aceste scene si personaje din cauza ca a deviat de la povestea originala. FMA normal(2003-2004) / Broterhood(2009-2010). Tocmai in 2009 au pus varianta care ar fi trebuit sa fie, puteti sa va uitati la ambele sa observati diferentele... Vizionare placuta!