| alexandrubulu a întrebat:

Caut un anime cu demoni,este o organizatie care il protejaza pe un baiat, acesta are puterea sa distruga demonii si pe liderul demonilor cred ca il chema raiza sau reyza si cred ca animeul incepea cu k.Nu mai stiu cum se numeste.Va rog!

Răspuns Câştigător
| Hyourinmaru a răspuns:

Cred ca te referi la Uraboku: http://myanimelist.net/anime/7058/Uragiri_wa_Boku_no_Namae_wo_Shitteiru

3 răspunsuri:
| MixAndrei a răspuns:

Man ce ai zis tu seamana cu death note este un anime si este cu ryuga care este demnul...si un om care a gasit carnetul mortii.

| alexandrubulu explică (pentru MixAndrei):

L-am vazut death note, mersi oricum!

| Yukinachan a răspuns:

Makai ouji: devils and realist?