| IonelaIasmina a întrebat:

Bună TPU! Eu am de făcut la engleză o descriere a filmului meu preferat. Problema este că eu nu mă uit la filme (Nici de dragoste, acțiune, horror, etc), pur și simplu nu-mi plac!
Ce filme îmi puteți recomanda să scriu în compunere (pentru o fată de 14 ani)? Dar.să fie ceva de acțiune sau horror aș vrea, și cumva să nu râdă colegii, pentru că lor le plac cele de groază și foarte puternice, iar dacă eu fac despre ceva,, neinteresant" o să râdă toți de mine...
Deci...despre ce film îmi recomandați să fac?

20 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mami, mai ai 2-3 zile de școală, poate nici nu te mai duci de luni și tu ne spui de teme?

Hai să fii și tu serioasă

| IonelaIasmina explică (pentru sierra1):

Vreau sa știți ca eu am fost libera la școală 3 săptămâni, iar acum recuperez mâine și duminica orele pierdute, iar de luni voi face câte 7, 8 ore pe zi, pentru a recupera. Școlile din comunele învecinate au făcut școală în continuu, școala mea nu a făcut, iar acum recuparam, deci eu mâine am referatul

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru IonelaIasmina):

Nasol pe voi cu recuperatul. Și eu de luni mă întorc la școală, cu toate că nu toți profesorii au ieșit din grevă.

| sierra1 a răspuns (pentru IonelaIasmina):

~ IonelaIasmina: recuperez mâine și duminica orele pierdute, iar de luni voi face câte 7, 8 ore pe zi~

din nou: Hai fii și tu serioasă (nici acasă n-o să faci asta, darămite la școală!)

...sau poate ești de pe altă planetă?

| IonelaIasmina explică (pentru sierra1):

Dumneavoastră nu înțelegeți ca o sa recuperez. Sunt serioasa! Observ ca după Dumneavoastră ar fi sa nu ma mai duc la scoala

| sierra1 a răspuns (pentru IonelaIasmina):

Vacanță liniștită!

| IonelaIasmina explică (pentru sierra1):

Mda..cu siguranță.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu știu cât de bine ar fi să scrii despre un film horror la un proiect pentru școală, dar here you go:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Expresul_groazei
Dacă dorești îmi poți trimite rezumatul, să văd dacă sunt greșeli, deși spui că te descurci bine la engleză.
Spor la treabă!

| IonelaIasmina explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Nu neapărat sa fie horror, îmi poți trimite și de acțiune, nu contează, dar ceva sa nu rada acești,, bine educați,, copii din clasa mea.
Cu engleza..merg cât de cât bine, dar unde nu știu caut cuvintele pe net.
De trimis poza, nu o pot trimite pe TPU, de asta ți am zis sa mi dai o rețea de socializare, dar..asta este.
Mulțumesc la fel!
Îmi mai poți găsi alt film? poate ceva de acțiune?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru IonelaIasmina):

Https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Cei_trei_mu%C8%99chetari_(film_din_1961)

Nici măcar nu trebuie să fi văzut filmul. Faci rezumat la carte!

| IonelaIasmina explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Da..dar..cum fac sa ți l trimit după? Ca aici nu merge pe TPU

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru IonelaIasmina):

Noroc pe tine că eu îmi pierd timpul de mult pe site-ul ăsta și știu toate șmecheriile.
Încarcă poza pe https://prnt.sc/ sau pe https://imgbb.com/ și apoi trimite-mi link-ul.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru IonelaIasmina):

P.S. Site-urile sunt ambele sigure, poți avea încredere în mine.
Știi cum îți poți da seama dacă un link e sigur sau nu? Te uiți la primele litere din adresă: https. Fiecare literă înseamnă ceva ("ht", de exemplu, vine de la "HyperText"). Trebuie să te asiguri că link-ul începe cu https și nu cu http; acel "s" final vine de la "secure".

| IonelaIasmina explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Vai dar ce noroc happy
Mulțumesc

| IonelaIasmina explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Mulțumesc. Dar fi atent (nu te supara) sper sa nu fi unul de 30, 40 de ani!?
Dacă se poate sa mi spui și mie vârstă ta, ca să nu cred alte chestii, înțelegi tu? Vreau securitate. Dacă nu o spui aici, spune o I privat

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru IonelaIasmina):

Comentariul tău, fără supărare, mă face să râd.
Să presupunem că aș fi într-adevăr un dubios de 30-40 de ani care vorbește cu fete pe forumuri. Îți dai seama că oamenii de genul ăsta intenții rele, deci, dacă chiar aș fi unul, de ce mi-aș da în vileag adevărata vârstă și, o dată cu ea, adevăratele intenții? Dacă eu îți tastez un număr, ce garanție ai că nu mint? E absurd! Oricine poate tasta orice. Eu de unde să știu că tu nu ești un nenorocit de patruzeci de ani care se preface că e o fată pe TPU?

| IonelaIasmina explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Ok, scuze dacă te am deranjat, doar spuneam și eu asa. Dar acum îți pun și eu o întrebare:Cu ce face rău dacă îți spui vârstă? Dacă o spui care e problema? Nu îți fac nimic, stai liniștit, nu sunt canibal laughing))) Sunt fata, asta trebuie sa înțelegi, noi nu suntem ca un baiat, este mult mai,, complicat,, la noi. deci.
Da, într-adevăr ma poți mintii, dar ma gândesc ca după cum am observat eu, nu ești genul cu nesimțirile astea sa minți. Adică. de ce m ai mintii cu vârsta? Ce sent are? Asta fac doar cei care au chef de mistouri. Încă odată, îmi cer scuze dacă tot deranjez cu întrebările, doar că și pe mine ma amuzi faptul ca tu crezi căci ți as face,, rău,,

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru IonelaIasmina):

Stai liniștită, nu m-ai speriat deloc. Cum spuneai și tu, o simplă cifră nu poate schimba nimic. Dar atunci de ce s-o zic?
Tu ai 14 ani, așa-i? Sunt în zona aia, plus/minus un an.

| IonelaIasmina explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Da, am 14! Ok, mi-am dat seama ce vârstă ai, cred.
Mulțumesc pentru răspunsuri, dacă o sa am nevoie de ceva.te întreb.
Seară frumoasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Ultimate Gift (Cel mai de preț dar) 2006.