| Buffulete a întrebat:

Help me! Nu mai stiu la ce anime-uri sa ma uit. Simt ca le-am vazut pe cele frumoase si nu stiu...ma tot uit la multe, adica la primul episod si nu imi place.
Pana acum am vazut: Naruto, Naruto Shippuden, Clannad-A.S, Sora no otoshimono, Death note, Another, Shiki, Tonagura, Tonari no kaibutsu-kun, Sukitte, Maid-sama, Bokura ga ita, Nana, Lovely Complex, 5 cm per second, Hotarubi no mori e, AnoHana si inca cateva, dar nu-mi vin acum in minte.

Va rog, spuneti-mi niste anime-uri, care dupa ce le-ai terminat sa mai vrei si sa iti para intr-adevar rau ca nu mai e continuata seria, si daca le le spuneti, specificati si gen sunt.

Fundoi!

12 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hello.
- Bartender = Drama, Slice of Life, Seinen
- Natsuyuki Rendezvous = Drama, Romance, Supernatural, Josei
- Sakamichi no Apollon = Drama, Music, Romance, School, Josei
- Kure-nai = Comedy, Drama, Martial Arts
- Zegapain = Action, Mecha, Romance, Sci-Fi
- Soul Link = Action, Adventure, Comedy, Romance, Sci-Fi, Space, Military
- Mouretsu Pirates = Sci-Fi, Space
- Yomigaeru Sora: Rescue Wings = Drama, Military, Seinen

Vizionare placuta!

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna!
Eu îți sugerez sa te uiți la anime-ul Inuyasha + Inuyasha Actul Final. Este un anime destul de interesant, genurile lui incluzând : acțiune, comedie, aventura, demoni, fantastic, magie, romantic, supernatural, shounen. Dupa cum cred ca ți-ai dat seama este un anime foarte complex și foarte frumos.
Il poți viziona aici :
Inuyasha ( Prima Parte aceasta fiind alcătuită din 167 de episoade ) : http://www.animekage.com/anime/inuyasha/
Inuyasha Actul Final ( Ultima parte care conține 26 de episoade ) : http://www.animekage.com/anime/inuyasha-actul-final/
Sper ca ți-am fost de ajutor!
Îți urez vizionare plăcută!

| Dalyan a răspuns:

Ai putea sa incerci sa vezi:
Hakuouki (3 sezoane+OVA):Acțiune, Dramă, Romantic, Supranatural;
Kannazuki no Miko: Drama, Mecha, Romantic, Supernatural(chiar daca e cum e mi s-a parut un anime super dulce);
Paradise kiss: E facut tot de creatoarea la manga Nana deci nu te astepta sa nu fie faze de plans in el.
Hiiro no kakera:este vorba despre o fata care se duce la bunica ei apoi afla ca e nu stiu ce printesa pastratoare a..mrg te uiti daca te intereseazabig grin(nu sunt cea mai buna cand vine vorba de explicatii..scuze T_T);
Kami-sama hajimemashita:Comedy, Demons, Fantasy, Shoujo, Supernatural;
Itsuka tenma no kurousagi:Comedy, Ecchi, Romance, Shounen, Vampire, Supernatural;
Itazura na kiss:Comedy, Romance, Shoujo;
Amnesia:Romance, Shoujo;
Earl and fairy.
Ti le-am dat pe astea pentru ca ai zis ca ai chef sa te uiti la anime-uri romantice. Sper ca te-am ajutat.happy

| Arikirinmotoka a răspuns:

Poti sa te uiti la :
Ao no exorcist
Sword art online
11eyes
Bleach
Vampire Knight
Vampire Knight Guilty.
Mai sunt si altele, iar daca vrei un anime de genul aceluia scrie pe google
anime gen...(in loc de... scrie animeul).

| Overom a răspuns:

Incearca Devil may cry, euas vrea sa mai gasesc unul ca Sukite li na

| denisa03 a răspuns:

Te poti uita la Tokyo mew mew,Vampire knight,rosario+vampire,mirai nikki, fairy tail(cel mai tare, in afara de maid-sama la care m-am uittat), Shingeki No Kyojin, cam atat.

| HaruNoHate a răspuns:

Incearca Pandora hearts sau Karneval daca vrei. Mie mi s-au parut frumoase.

| dellyutzap a răspuns:

Daca vrei sa te uiti eu iti recomand Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist BrotherHood, Fullmetal Panic, 07 Ghost, Sword Art Online,, Kuroshitsoji, Kuroshitsuji II, Soul Eater, Bleach.

| InaShagrath a răspuns:

Uita-te la Shingeki No Kyojin (Attack on Titan). E super fain, chiar merita sa te uiti. Am avut indoieli la inceput, dar dupa ce am vazut cateva episoade, a devenit anime-ul meu preferat. E on-going si are 14 episoade.
A aparut vara asta si "Free!". Nu e asa bun ca si Shingeki No Kyojin, da' e ok de vizionat cand nu ai altceva de facut. Are deocamdata doar 3 episoade daca nu ma insel, si apare in fiecare miercuri.
Mi-au mai placut si Hell Girl, Kuruko no Basket, Fairy Tail si Nana.
Sper sa-ti placa. Vizionare placuta! ^^

| Buffulete explică (pentru InaShagrath):

Pare okay...dar scuze. Nu stiu de ce, dar am chef de ceva roamnce. Adica momentan nu caut ceva cu mister sau de astea. multumesc oricum. :*

| InaShagrath a răspuns (pentru Buffulete):

A, ok. Nana e asemanator cu Sukitte Ii Na Yo, dar nu incepe asa direct. E foarte fain totusi, Sukitte si Nana sunt singurele anime-uri la care am plans O.O.

| Levandre a răspuns:

Incearca:Shingeki no Kyojin, Fulmetall Alcemist Brotherhood, Mirai Nikki, Sword Art online, Katekyo Hitman Reborn, Code geass, Kimi ni todoke....Mda, cred ca am terminat.
Oricum Shingeki no Kyojin pana acum e preferatul meu.