| Kaido a întrebat:

Care e diferenta intre Full Metal Alchemist si Full Metal Alchemist Brotherhood?

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Full metal alchemist normal e mult mai sadic, are un final diferit animat intr-un film.
Full metal alchemist, are personaje noi, mai multe episoade si are un sfarsit bun, care a prins mai bine la public.

3 răspunsuri:
| Santoryuu a răspuns:

Ca o completare, diferenta e simpla: FMA e doar partial inspirat din manga cu un final alternativ, pe cand FMAB ecranizeaza complet manga.
Manga s-a terminat in primavara lui 2010, FMA s-a terminat in 2004 deci cel putin 6 ani din povestea din manga lipseste in primul anime, pe cand FMAB s-a terminat chiar in vara lui 2010, ceea ce a permis ca finalul animeului FMAB sa fie exact cel din manga.
Eu am vazut doar FMAB, nu m-a interesat povestea alternativa din primul anime, asa ca nu ma pot exprima legat de cum e primul, dar FMAB clar, trebuie vazut happy

| Kaido explică (pentru Santoryuu):

Daca ai fi raspuns putin mai repede tu ai fi primit funda.

| Ionuț_Ionuț_1999 a răspuns:

Eu sincer nu am urmarit FMA dar am prieteni care se uita la el...si mi-au spus ca nu e diferenta asa de mare intre cele doua..actiunile sunt asemanatoare doar ca difera subiectele putintel. Fundita? big grin smug