| MXxXMXxXM a întrebat:

Hey TPU !
Imi spuneti si mie care este treaba cu full met al alchemist ?
Cate parti sunt ? Eu stiu doar de full metal a lchemist si full metal alchemist brotherhood . Ca te sezoane si cate ep. au fiecare ?
Am auzit ca mai este un film full metal alchemi st brotherhood si unul, full metal alchemist ~ c am multe, nu ? laughing O,da si OVA-uri ? Sunt 4,  full metal alchemist brotherhood, nu ? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| єχcєєℓ a răspuns:

Păi...ce ai vrea să zic? Ova-urile sunt un fel de poveste alternativă care nu are deloc legătură cu animeul, la fel și filmul.Adică are legătură dar nu coincide cu povestea din anime și manga

4 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Prima e Fullmetal alchemist de 51 episoade, iar brotherhood e un fel de continuare de 64 de episoade.

| MXxXMXxXM explică (pentru єχcєєℓ):

Iar despre filme si OVA-uri ce imi poti spune ? Le-ai vizionat ?

| єχcєєℓ a răspuns (pentru MXxXMXxXM):

Păi...ce ai vrea să zic? Ova-urile sunt un fel de poveste alternativă care nu are deloc legătură cu animeul, la fel și filmul.Adică are legătură dar nu coincide cu povestea din anime și manga

| Snowfall a răspuns:

De fapt Fullmetal Alchemist Brotherhood nu este o continuare. Fullmetal Alchemist a fost facut inainte sa fie terminata manga, si nu respecta povestea din aceasta de la cap la coada. Fullmetal Alchemist Brotherhood este un reboot, adica a fost refacut cativa ani mai tarziu dupa ce a fost terminata manga conform acesteia.

| MXxXMXxXM explică (pentru Snowfall):

Multumesc frumos, chiar daca nu ma mai ajuta pentru ca le-am vizionat deja pe toate. :*