| malynutz a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase animeuri de dragoste?

Răspuns Câştigător
| Zoki a răspuns:

Buna

Eu nu am vazut foarte multe anime de dragoste, dar din ce am vizionat cel mai romantic a fost Kimi ni todoke.
Este vorba despre o fata cu un aspect sperietor, asemanator cu Sadako (un personaj din filme horror). Nu are prieteni din aceasta cauza. Singurul care se comporta normal cu ea este Kazehaya, un baiat destul de popular in scoala unde invatau ei.La inceput nici unul din ei nu realizeaza dragostea pentru celalalt, dar pe parcurs apar unele personaje care ii ajuta pe astia doi happy

Am vazut si altele destul de interesante, dar cu mai multe accente comice. Spre exemplu Special A.

Poveste intre o fata si un baiat; fata este foarte competitiva, cand era mica castiga orice pariu cu oricine, pana l-a intalnit pe Takishima Key. Atunci au devenit rivali pe viata. Fata, Hikari, l-a urmat pe Key la scoala unde a aplicat, doar ca sa il invinga macar o data. La aceasta scoala este un grup numit Special A, din care fac parte cei mai buni elevi. Cum era de asteptat Key este numarul unu, Hikari numarul doi.
E destul de dragut si foarte amuzant big grin

Apoi am vazut Kaichou wa Maid sama.
Probabil stii despre ce e, e destul de populara chiar si pe TPU, dar iti fac oricum un mic rezumat.

Misaki este o fata care lucreaza din greu pentru a putea contribui la intretinerea familiei. Este presedintele scolii unde invata si cel mai tare e ca uraste baietii. Din cauza orarului ei de scoala nu poate lucra in multe locuri, astfel a gasit o slujba care are un orar flexibil. Deci, munceste la o cafenea unde trateaza clientii ca pe stapanii ei. Intr-o zi un coleg descopera locul si aici incepe distractia laughing

Lovely Complex
Poveste de dragoste dintre un baiat care are inaltimea mai jos de medie si o fata care are inaltimea mai sus de medie. Ambii se complexeaza din cauza asta si cred ca dragostea lor ar fi imposibila.

Acum iti scriu doar denumirile de la anime pe care le-am mai vazut:

Toradora

Skip beat(nu e chiar dragoste, adica povestea porneste de la o fata care a fost parasita de un baiat si acum vrea razbunarea)

Ouran High School Host Club (sunt o multime de baieti drguti ^^, printre care o pereche de gemeni Hikaru si Kaoru, e imposibil sa nu ii iubesti )

18 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Ryuu a raspuns cat de cat corect.
Dar sa spun si eu cateva:

Aa! Megami-sama!
Acchi Kocchi
Nana
Paradis Kiss
Lovely Complex
Onegai Teacher
Onegai Twins
Ai Shite Nigh (clasic)
Ai Yori Aoshi (frumos)
Air
Aishiteruze Baby
Ajimu: Kaigan Monogatari (frumos)
Amagami SS
Asatte Dance (clasic nota10)
Bokura ga Ita

Nu bagati genurile cu horror in romance. Pt anime-urile romance tr sa aiba; Drama, Romance, Shoujo, Slice of Life

| ryuu a răspuns (pentru Miauti):

Ai dreptate, (daca imi permiti) vin ca o completare la genurile enumerate de tine. Si anume: School, History, Josei s.a.m.d.winking

| ryuu a răspuns:

Iti propun.

- Rose of Versailles
- Paradise Kiss
- Kimi ni Todoke (2 sez)
- Sukitte Ii na eu
- Amagami SS (2 sez)
- Romeo x Juliet
- Kimikiss Pure Rouge
- Myself; Yourself
- Sola
- True Tears
- Nana
- Bakuman (3 sez)
- Clannad (2 sez)
- Ano Natsu de Matteru
- Sakamichi no Apollon
- Mashiroiro Symphony
- Sakurasou no Pet na Kanojo
- Onegai Teacher
- Onegai Twins
- Sekirei
- Akane-iro ni Somaru Saka
- Itazura na Kiss
- Canvas 2
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez)
- Rec

Vizionare placuta!

| Iubibilăă a răspuns:

Kaichou wa Maid sama.
Pa, pa.
Vizionare placuta.

| Iubibilăă a răspuns:

Inuyasha.
Prietena mea chiar se uita si a spus ca-i place mult de tot.
Pa, pa.

| Zoey112 a răspuns:

bokura ga ita

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna. Mie in special imi place Inuyasha. Il poti viziona aici, de asemenea ai si o scurta descriere. http://www.animekage.com/anime/inuyasha/
Anime-ul continua cu Inuyasha Actul Final.
Pa, pa.

| elisa820 a răspuns:

Un anime de dragoste este kilary

| Sarai a răspuns:

Kimi ni todoke, Sukitte ii na eu, Amnesia, Lovely Complex, Paradis Kiss happy

| Bonea_Alexandra_1995 a răspuns (pentru Sarai):

Țin să te contrazic.Amnesia nu este anime romance, ci psihologic happy Dar este interesant, și merită văzut.

| JustPaly a răspuns:

Raspunsulpriu cu viata tau aici...

| InnaaYY a răspuns:

Pai iti voi spune din cele care le-am vazut euhappy
Majoritatea iubesc Kaichou wa maid-sama. E frumos. Deci probabil ca iti va placeawinking.
Bokura ga Ita are o poveste foarte interesanta dar ma deranjeaza grafica... au ochii intr-un altfel. laughing. Daca nu te deranjeaza te uiti cu placere.
Tonari No Kaibutsu - kun imi place cel mai mult

| pitik36 a răspuns:

1.Clannad si Clannad After Story
2.Hiiro no Kakera si Hiiro no Kakera 2
3. Kaichou wa Maid-sama (e cel mai tare anime )
4. Kaze no Stigma
5.Kimi ni Todoke
6.Rosario Vampire
7.Sukitte Ii na eu
8. Sword Art Online
9.Tonari no Kaibutsu-kun
10.UTA NO PRINCE-SAMA: MAJI LOVE 1000% si Uta no Prince-sama Maji Love 2000%
11.Vampire Knight si Vampire Knight Guilty
12.Amnesia
13.Binbou-gami ga
14. Kami-sama Hajimemashita
15.Itazura Na Kiss
16. Kanon
17.Arcana Famiglia
18.Mayo Chiki
19. Zero no Tsukaima (acesta e foarte frumos ti-l recomand sa-l vezi primul )
20.Bokura ga Ita
21.Kyoshiro To Towa No Sora
22.Nanatsuiro Drops(si acesta e foarte frumos)http://www.youtube.com/watch?v=4N0Zcog4TgY Sper sa iti placa la cele care am scris in paranteza sunt printre preferatele mele, dar si celelalte sunt grozave.

| Bibiyona a răspuns:

Pe locul intai la mine este Kamisama Hajimemashita ❤❤cel mai bun anime ever(dupa parerea mea)-este vorba despre o fata pe nume Nanami care ramane fara casa i ar aceasta intalneste cu ajutorul unui strain misterios o vulpe-om numit Tomoe❤.Dar cel mai interesant e ca Tomoe ii devine familiar(servitor)printr-un sarut.Ei isi dau seama ca se iubesc dupa ceva timp de locuit impreuna; si o sa vezi mai departe ce se intampla(sa nu ti stric surpriza).Al doilea este Yona of the dawn-aici nu se intampla oare ce indragostiri doar ca Yona o printesa afla ca cel pe care l a iubit in copilarie Swaan(ceva de genu)ii omoara tatal; atunci ea pleaca impreuna cu Hak(gardianul ei)in cautarea dragonilor(acestia fiind niste baieti cu puteri supernaturale)pentru a se rasbuna pe Swaan si de a-si proteja tot ce tatal ei a iubit!❤Pe locul trei avem Swort art online-e despre un baiat pe nume Kirito care,cu ajutorul unui perechi de ochelari ajunge intr o lume virtuala unde la un moment dat ramane blocat acolo.El o intalneste pe Asuna, o fata de care se indragosteste si ajung sa se casatoreasca.Ei incearca sa evadeze din lumea aceea pentru a putea o familie reala(povestea lor de dragoste e super tare!, doar ca ti am spus in mare).Pe al patrulea loc este Snow White Whit Red Hair, o poveste de dragoste dintre un print si o fata obisnuita, aceasta ajungand sa steie la palat(din nou, povestea lor e uimitoare in unele episoade).Ti le recomand din toata inima.Jur ca nu o sa ti pierzi timpul vizionandu le.P.S.:Uita te la ele de pe KissAnine.Cel mai tare site!

| Bibiyona a răspuns (pentru Bibiyona):

KissAnime(scuze pentru graseli, m-am grabit sa scriu)

| AlaskaUchiha a răspuns:

Ao Haru Ride
Este vorba de un o fata Futaba careaia in gimnaziu ii placea de un baiat Kou.ea era goate girly si toti baietii ii acotdau atentoe si chestii dar el era diferit cumva..mai tarziu se intalnesc la liceu unde el pretinde ca nu o mai place (pentru ca na..in gimn. se placeau reciproc) si asa incepe ...si dmn e genial..recomand

| Настя_Гоменюк_2004 a răspuns:

Salut tuturor eu ma numesc nastea am 14 ani toata viata mia m-am uitat la anime dar eu cred ca cel mai bun anime acesta est Diabolik Lovers va spun este un anime bun