| товарищ a întrebat:

Ce parere aveti despre fizicul / trasaturile barbatilor din clanul Uchiha? Spuneti despre fiecare in parte cate ceva. happy

12 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Frumoși,n-am ce zice.Mai ales Itachi day dreaming

| Stella17 a răspuns:

Sunt frumosi puternici dar dupa cum ai observat sunt destepti si reci ii intereseaza doar de sorta lor nu si a altora.

| товарищ explică (pentru Stella17):

Ca de exemplu Fugaku, el a avut fii, a fost mandru de ei dar nu i-a iubit... Sau Madara, a avut un frate mai mic Izuna, dar cand a ramas orb, i-a luat lui ochii si un alt exemplu, Itachi... Care ii stii povestea.

| Stella17 a răspuns (pentru товарищ):

Si eu ce am spus cei din Uchiha traiesc doar pentru ei.

| Deriol a răspuns:

Madara si-a iubit fratele foarte mult, si de aceea a si devenit crud si dur si dornic sa se razbune pe toata lumea, mai ales pe clanul Senju, deoarece ei au fost de vina pentru moartea lui Izuna, prin asta iubirea lui s-a transformat in ura, iar Izuna a fost de acord sa-i dea ochii fratelui sau pentru a-i razbuna moartea si clanul.
Exemple de oameni "adevarati'' din clanul uchiha pot fi Shisui si Itachi, amandoi buni prieteni, Itachi si-a iubit cel mai mult fratele si satul de aceea nu a fost de partea clanului care dorea razboi, pentru ca el era un pacifist la fel ca Shisui, si a omorat atatia oameni doar pentru a proteja satul, il respect pentru asta.
Sunt multe de zis, si cei din clanul uchiha au fost chiar niste oameni de admirat, dar cand iubirea lor cea mai de pret se distruge atunci ei devin niste monstrii dornici de razbunare si foarte puternici, exemplul perfect pentru asta ar fi Obito care a iubit-o pe Rin mai mult decat Orice si cand a vazut ca a murit in bratele lui Kakashi atunci a devenit pur si simplu o bestie, o rezerva uriasa de ura si durere.
Daca mai pune as putea sa-ti fac pagini, referate intregi despre cei din clanul Uchiha, sunt mare fan Naruto.

| Deriol a răspuns:

Cat despre fizicul lor, nu par asa de ''bine-facuti'' la corp ca cei din Senju dar sunt foarte rapizi si puternici.

| товарищ explică (pentru Deriol):

E adevarat, ca doar Hashirama Senju l-a ucis pe bravul Madara Uchiha laughing. Mi-e indiferent, nu am preferati la chestii de genul. Toti sunt speciali.

| Deriol a răspuns (pentru товарищ):

Hashirama nu l-a ucis pe Madara, doar l-a invins, dupa acea lupta toti credeau ca Madara a murit dar n-a fost asa, el s-a luptat cu Hashirama doar pentru a obtine adn-ul lui pentru a deschide puterea Rinnengan, acesta i l-a oferit apoi lui Nagato, pentru ca apoi sa-l reinvie cu Rinne tensei, deci el n-a murit pentru ca s-a folosit de puterea Statuii Gedo avand rinnengan.

| товарищ explică (pentru Deriol):

Ahaa. De aceea l-a furat pe Yamato atunci? Ca nu-l mai vad in razboi?> L-a ucis Obito oare?

| Deriol a răspuns (pentru товарищ):

Nu. Pe Yamato l-a rapit Kabuto pentru a imbunatati forma de Edo Tensei a lui Madara Uchiha, ''arma lui secreta''.

| pumba875 a răspuns:

Sasuke= blegomanul; Itachi= tipu' cool; Madara= pshihopatul; Obito= ciudatul; etc.

| товарищ explică (pentru pumba875):

Ai zis ceva de Madara si de Obito? straight face