| YoureGoingDown a întrebat:

Cine imi recomanda un anime :)

http://myanimelist.net/animelist/FedeBankai

Astea sunt animeurile pe care le-am vazut dea lungul timpului (lista nu e inca completa) :)

FUNDA!

11 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

One Piece e super tarewinking

| IAmAFreak a răspuns (pentru SiLaS):

Si e si super lung :]]

| YoureGoingDown explică (pentru SiLaS):

Nu imi place happy

| SiLaS a răspuns:

Torico sau Hajime no Ippo

| Nanami? a răspuns:

Pai.kamisama hajimemashita-Este vorba despre nanami, o fata care a ajuns sa fie zeita pamantului, si il are ca servitor pe tomoe.Si la sfarsit se indragostesc unul de altul.Si tomoe nu vroia sa se indragosteasca pentru ca e un spirit de vulpe alba, adica un demon.Mai are si secvente amuzante.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna!
Eu îți recomand anime-ul Inuyasha +Inuyasha Actul Final.
Le poți viziona aici : http://www.animekage.com/
Inuyasha : http://www.animekage.com/anime/inuyasha/
Inuyasha Actul Final : http://www.animekage.com/anime/inuyasha-actul-final/
Sper ca ți-am fost de ajutor!
Pa, pa!

| IAmAFreak a răspuns:

Fata, baiat?
Full metal panic! nu prea stiu cum e, l-am inceput acum ceva vreme si am vazut doar 2 sau 3 episoade, dar este ceva de capul lui :]] In mare, un tip este pus sa supravegheze o fata, si asa incep intamplarile *in mintea mea sunt mai multe imagini pe care, la naiba, nu le pot descrie*
Highschool dxd- Un anime ecchi, daca esti baiat sigur iti va placea :3 *boobs, boobs everywhere*
Elfen Lied-E cam sangeros anime-ul, dar merita vazut, cu toate ca eu inca nu l-am terminat :]]
Devil may cry-Daca esti baiat, sigur o sa-ti placa, dar poti sa-l vezi si daca esti fata si sa-l mananci pe Dante din priviri *-* totusi, majoritatea celor care au jucat jocul cu acelasi nume spun ca varianta din anime e mult mai 'subnutrita' laughing
Trinity Blood-e cu papa de la roma, cu vampiri, si razboiul lor cu oamenii.
Hope to enjoy it big grin

| Dalyan a răspuns:

Amnesia: Este vorba despre o fata care si-a pierdut memoria si de fiecare data se trezeste pe ziua de 1 august intr-ul alt univers? dimensiune? Ceva pe acolo.Mi-a placut cu toate ca sfarsitul a fost ca un pumn in fata. o.O
Zetsuen no Tempest: Inceputul primului episod ma plictisit rau de tot, nu ii dadeam vreo sansa dar dupa ma captivat total.(as vrea sa iti explic pe scurt ce se intampla in el dar nu sunt foarte buna la asta..scuze T_T).
Devil survivor 2 the animation: Este vorba despre un site "fata moarta" iar cei ce se inscriau pe site primeau un clip cu fata moarta a prietenului sau cu cateva minute inainte sa moara.Inainte sa moara primeau ca un link in care ii intreba daca vor sa moara. putin ironic dupa parerea mea.iar cei ce dadeau "NU" primeau un fel de monstru pe telefon.Mi-a placut foarte mult.
Hight School Of the dead: Un anime cu zombie.Mi s-a parut foarte ok, ma captivat dar sper sa fie si un sezon 2.
Brave 10: Un batran aduna razboinici sa aiba un grup de "cate degete are la maini"(adica 10 daca nu m.am exprimat eu corect=) )Desi este un personaj care ma enerveaza rau de tot acolo a fost un anime impresionant.
KARNEVAL: Pot zice ca am inceput sa ma uit pentru ca am vazut baieti frumosi acolo(mda ma uit dupa asta intai...) dar am continuat pentru ca mi-a placut.Are ceva actiune si mister.
Cum ai zis si tu nu iti pun 100. Daca ceva de aici ai mai vazut si nu am fost eu atenta te rog sa ma anuntihappy

| YoureGoingDown explică:

Inca ceva nu-mi raspundeti cu 100 de animeuri 5 sunt de ajuns si putina descriere sau parerea voastra desprea animeul respectiv ar fi foarte OK happy

| PikaPiku a răspuns:

Darker than Black - un anime bazat pe mister, cu organizatii secrete si niste personaje numite Contractori care detin puteri unice, dar al caror contract pentru aceste puteri implica necesitatea ca acestia sa dea ceva in schimb.

Durarara - tot un anime bazat pe mister si actiuni deloc previzibile, cu multe batai intre diferite gasti, cu doi tipi feroce dar foarte inteligenti, care sunt ca soarecele si pisica, toate acoperite de un personaj mitologic, o aparitie uluitoare a unui motociclist fara cap.

Bakuman - acesta are parte de mai multa comedie, dar ce mi-a placut mie foarte mult a fost competitia care s-a creat in jurul universului manga. Doi tineri cu potential isi doresc foarte mult sa isi indeplineasca visul de a fi mangaka, dar au parte de concurenta serioasa, si un rival anume le starneste acestora dorinta de a fi in top. Si partea romantica este simpatica si cu mult efect asupra viitorului lor.

| transcensionx a răspuns:

???? sferadragonului
???? gardianulluminariului
???? notaevaporării
???? războiulhranei
???? anihilareademonului
???? samuraix
???? ahdivinitateamea