| TudorRadu a întrebat:

vreau si eu un anime bun, nu conteaza genul, conteaza ca anime-ul sa fie de nota 10, ceva care sa-mi placa sigur.

Aici este lista mea de anime-uri vizionate :
http://myanimelist.net/animelist/TheSonne

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Uite aici niste anime-uri foarte bune, care pe mine pur si simplu m-au impresionat foarte mult:

highschool of the dead (e ceva gen... pai... attack on titan, dar acel anime nu l-ai vazut inca. este un anime post-apocalyptic, care merita vizionat cu siguranta)
attack on titan (pe asta trebuie neaparat sa-l vezi daca ti-a placut death note si death parade)
BTOOOM! (ceva gen sao, dar aici jocul este adus la realitate, nu realitatea adusa in joc)
danganronpa the animation (e foarte mult mister, si m-a tinut in suspans in fiecare episod. storyline super awesome)
supernatural the animation (acest anime pur si simplu m-a impresionat... Sunt 2 frati vanatori de fantome. merita vazut)
no game no life (si pe asta trebuie neaparat sa il vezi daca ti-a placut sao si death note)
NouCome (anime-ul acesta nu este foarte cunoscut, si din pacate nu cred ca multora le-a placut, dar ideea mi se pare o idee geniala de anime)
kaichou wa maid-sama (poveste de dragoste aproape la fel de frumoasa ca in Sao. Poate chiar o intrece)
clannad (e primul anime care m-a facut sa plang... Drama mult mai mare ca in sao, desi romance-ul nu intrece sao si nici kaichou wa maid-sama tongue)

7 răspunsuri:
| AIeXxX a răspuns:

Angel Beats!
Coppelion
DanMachi... Familia Myth(gen SAO)
Hagure Yuusha no Estetica(ecchi)
Highschool of the Dead(ecchi)
Parasyte the Maxim(horror) (este preferatul meu)
Kiss x Sis( sezonul 1, 2 super interesante)(ecchi)
To LOVE-Ru(ecchi)
No Game No Life(Gen SAO)
Owari no Seraph
Plastic Memories
Prison School(ecchi censored sad )
Shingeki no Kyojin(horror)
Shinmai Maou no Testament(ecchi)
Sora no Otoshimono( sezonul1, 2 )(ecchi)
Strike the Blood(ecchi)
Yamada-kun to Nananin no Majo
Zetsuen no Tempest

| AIeXxX a răspuns:

Am uitat sa-ti spun si de
Monster Musume no Iru Nichijou(ecchi) este unul dintre preferatele mele

| Sakura13574 a răspuns:

Hunter x Hunter
Inazuma eleven
Nagi no asukara
Pandora hearts
Buddy complex
Owari no seraph
Magi
Anohana
Sword art online
Akame ga kill
Zetsuen no tempest
Romeo x Juliet
Durarara
Aldnoah. zero
Shigatsu wa kimi no uso
No game no life
Eden of the east
Zankyou no terror
The pilot's love song
Akagami no shirayukihime
Sakurasou no pet na kanojo
K
Ao haru ride

| Coloringthevoid a răspuns:

Uite-te la Noragami sau Owari no seraph.Cred ca ti-ar placea tinand cont de anime-urile pe care le-ai vazut pana acum. Uite cate un Amv ca sa-ti faci o impresie pentru fiecare:https://www.google.ro/......https?/url
https://www.google.ro/......https?/url
Mie astea mi-au placut mult;)

| Barb0Senpai a răspuns:

Salut! In primul rand apuca-te de Fullmetal Alchemist, e genial! Dupa asta uita-te neaparat la Attack on titan! Apoi poti sa urmaresti Helsing Ultimate si Deadman Wonderland (thriler, multa actiune) si uita-te si la Fate/Zero si Parasyte the maximwinking

| TudorRadu explică:

Multumesc pentru raspunsuri, am completat cu niste anime-uri lista mea si vreau sa va rog sa-mi spuneti ce parere aveti de urmatoarele anime-uri:
Angel beats!
Clannad / clannad after story
durarara
guilty crown
fate/stay night
Deadman Wonderland

| anonim_4396 a răspuns (pentru TudorRadu):

Parerea mea:

Angel beats mi-a parut interesant la inceput, dar dupa cateva episoade m-a plictisit si am incetat sa ma uit la el

Clannad e un anime la care am plans de n-am mai putut la unele episoade laughing drama 100%, love 80%. Grafica nu chiar faina, dar merge

Durarara sincer nu mi-a placut pentru ca fata principala era mult prea tsundere si copilaroasa.
gulty crown nu l-am vazut
fate/stay night n l-am vazut
deadman wonderland e ok