| Croampa a întrebat:

Deci Kaneki a murit?
In manga il omoara Arima, dar in anime nu l-a aratat pe Kaneki mort, nu stiu ce sa cred...

10 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

N-am vazut sezonul 2 in intregime, dar in manga nu moare. Sasaki ftw

| MaliciousDeath a răspuns:

Nu,nu a murit, nici in manga, nici in anime.SI sezonul 2 nu prea are legatura cu manga-ul, deci poti sa le tratezi ca 2 povesti independente.

| Croampa explică (pentru MaliciousDeath):

Am vazut o poza din manga in care Arima ii baga sulita in cap lui Kaneki, si chiar azi, in ultimul episod din anime cica s-a batut Arima cu Kaneki, dar nu l-am vazut mort sau ceva...

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Croampa):

Da,Arima asta-i face, dar nu-l omoara.
A mai aparut inca un manga, continuarea, cu chestii care s-au intamplat dupa ce Kaneki s-a luptat cu Arima.Si ca sa-ti dau si spoiler pentru ca vreau si pot, acum ei lucreaza impreuna pentru CCG.

| Croampa explică (pentru MaliciousDeath):

Adă linkul'! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, stai...el nu moare in primul episod cand devine ghoul? Eu asa cred. Deci e mooort.

| Croampa explică (pentru anonim_4396):

Da, ai vazut macar sezonul 2?

| HaiseSasaki1995 a răspuns:

Practitc,Kaneki a murit.

Acum Kaneki are amnezie, nu isi aminteste nimic.Arima a facut un experiment pe el de la inceput,de cand i-a transferat organele lui Rize(totul fusese pus la cale). Arima, de fapt toata echipa CCG planuia sa faca o echipa de porumbei(investigatori xD) care sa fie jumi-juma(cum e Kaneki).
Asa ca l-a lasat in viata, cu amnezie, si l-a facut sa creada ca e fiul lui(Wtf), si ca e investigator la CCG.O sa aiba o echipa tot ca el si altele..In vara asta apare sez. 3 si un OVA, de acolo cred ca vom intelege totul. Cred ca va arata lupta in OVA sau sez. 3.In sez. 3, el va avea 22 de ani(peste 3 ani)..Sezonul se va numi Tokyo Ghoul:re
Fundita? love struck