| Marriiee14 a întrebat:

FUNDA! cine imi poate spune cateva anime`uri de dragoste,comedie ceva de genu`Ouran High School Host Club,Skip Beat,Junjou Romantica, sukitte ii na eu? Sa fie rosub, anime`ul poate fi si yaoi!
P.S.un raspuns cate se poate de repede! Multumesc!

11 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Salut.
Daca ai urmarit Sukitte Ii na eu, atunci ar trebui sa urmaresti si Kimi ni Todoke (este asemanator).
Altele ar mai fi:
- Tonari no Kaibutsu-kun
- Kareshi Kanojo no Jijou
- Itazura na Kiss
- Paradise Kiss
- Kaichou wa Maid-sama!
- Special A
- Mayo Chiki!
- Kimikiss Pure Rouge
- Working! (2 sez)

Vizionare placuta!winking

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Sket Dance, Katekyo Hitman Reborn!, Chrono Crusade(unul din preferatele mele)...acestea trei le gasesti pe animekage traduse in romana | Bakuman, Ladies versus Butlers!, Rosario + Vampire, Beelzebub le gasesti pe "blezingstar.ro".PStonguee blezing star gasesti toate tipuri de anime traduse in romana..iti urez distractie placuta!

| HonneOnna a răspuns:

De dragoste si comedie nu stiu, dar stiu de dragoste si drama:Nana si Paradise kiss(pe mine una m.au tinut cu sufletul la gura ambele)

| bobbyjah a răspuns:

Mie mi-a placut Koi wo Hajimemasu, am citit manga insa sunt sigura ca se poate gasi si anime-ul subtitrat in limba romana

| airaad a răspuns:

Kaichou wa maid-sama- sigur ai auzit de el.O fata si un baiat la o scoala, se indragostesc... e si comedie si e pe lista mea de anime-uri preferateblushing
Lovely Complex-o fata foarte inalta si un baiat scund se indragostesc.E cel mai adorabil anime :Xlaughing
Sword art online-Anime nou, toata lumea e inebunita dupa el. Daca iti pui o casca pe cap ajungi intr-un joc numit SAO.Acolo o multime de jucatori raman blocati devenind o lume reala. Daca mor in joc mor si in realitate.O fata si un baiat se indragostesc si incearca sa iasa impreuna din joc.E superblaughing
Tonari no kaibutsu kun-Anime nou, romantic, comedie tot ce vrei:XlaughingMeritabig grin
Tasogare Otome x Amnesia -fantoma unei fete bantuie o scoala.Doar un baiat o poate vedea.Ei se indragostesc... etclaughing
Koi wo Hajimemasu-Deci... e cel mai superb anime/manga romantic.Din pacate are doar 2 OVA dar are manga.Eu zic sa te uiti la OVA prima data. iar daca iti place sa te apuci sa citesti manga.Am vazut ova de 3 ori si am citit manga de 2 deci iti dai seama cat mi-a placutlaughing (asemanator cu el e Kare first love, dar are doar manga)
Alte anime-uri romantice:
Sankarea
Kimi ni todoke
Spice and wolf
Itazura na Kiss
Inukami
Princess Lover
Special A
Full Metal Panic /Full Metal fumoffu
Dn Angel
Myself Yourself
Rosario vampire
Kaze no Stigma

| KawaKiira a răspuns:

-Lovely complex
-B gata H kei
-Rosario vampire
-Toradora
-Itazura na kiss
-Mayo chiki
-Kaichou wa maid sama
-Romeo x juliet( da este anime si e foarte fain)
-Nana
-Clannand

| iiStrawberry a răspuns:

Buna^^
-Pretear
-Kaichow wa maid-sama
-Zero no tsukaima
-Shakugan no Shana
-Hakuouki (3sez)
-Fruits basket
-Dn Angel
-Highschool of dead
-Munto tv
-Chrono crusade
-Kimikiss poure rouje
-Tonagura
-Paradise kiss
-Hana yori dango
-Kimi ni todoke
-Sankarea
-Special A
-Uta no prince-sama
-Hiiro no kakera(2sez)
-Skip beat!
-Freezing
-Kyoshiro to towa no sora
-Romeo et Juliet
-Elfen lied
-Lovely complex
-Bokura ga ita
-Sora no otoshimono (si Sora no otoshimono forte )
-Kaze no stigma
-Kamisama hajimemashita
-Sword art online
-Tonari no kaibutsu-kun
-Full metal panic
-Full metal panic fumoffu
-Aquarion evol
-Genesis of aquarion
-Chobits
-Spiral (nu prea e romantic dar e foarte frumos ^^ )
-Peach girl
-Hakushaku to yousei
Sper ca te'am ajutat! :3

| emyly99 a răspuns (pentru iiStrawberry):

Pai unde pot sa gasesc skip beat...am cautat si e doar primul episod...

| HALO2HALO2 a răspuns:

Toaru Hikuushi e no Koiuta
http://anime-ro-sub.tk/......uta-rosub/

| Conache_David_1991 a răspuns:

Frate hight scool dxd/hight scool of dead hentai aproape e de dragoste club zombie e fain