| Miscelaneea a întrebat:

Intrebare pentru fanii anime : Ce anime-uri shoujo stiti gen : Kaichou wa maid-sama, Ao haru ride, Bokura ga Ita, Ookami Shoujo to Kuro Ouji, Lovely Complex. ( v-ati prins voi.)
Stiu ca sunt cam pretentioasa, dar caut anime-uri cu personaje desenate mai frumos( nu asa copilaresti), baietii sa fie mai sexylaughing... si ma rog, povestea ca oricare alt shoujo, comedie, highschool, drama, chestii chestiilaughing
Am cam ramas in pana de anime-uri. Multumesc mult anticipat!

Răspuns Câştigător
| lSarcastiquel a răspuns:

Buna:
Sukitte ii na eu
Toradora
Golden time
Clannad
Tonari no kaibutsu kun
Kimi ni todoke
Special a
Inu x boku ss ( e cam fantasy, dar merita)
Amagami ss
Ouran host high school.

Ai spus ca vrei si cu baieti frumosi, dar sa stii ca unele sunt harem si actiunea nu sr intampla la liceu:
Diabolik lovers
Kamigami no asobi
Hiiro no kakera
Brothers Conflict
Amnesia.

Sper sa-ti placa.

3 răspunsuri:
| Barb0Senpai a răspuns:

Buna! Eu ti-as recomanda Vampire Knight, Sukitte li na eu, Wolf Girl and Black Princewinking

| Tincuta1502 a răspuns:

Akatsuki no Yona e gen romantic si istoric despre o fata puternica Ce infrunta greutati, ist linia De subiect e grozava. Baiatul Pe care il iubea i-a ucis tatal, insa razboinicul care vine cu ea ca sa o salveze, fiindca e printesa regatului o iubeste si el, sunt toti prieteni, cel care i-a ucis tatal, razboinicul, si ea. Razboinicul face mereu faze shoujo ist ea e draguta si nusi prea da seama. Ma pasionat acest anime ca am citit si manga, acolo e relatatmai mult din poveste. Te sfatui sa privesti, e ceva deosebit aparte. Si personajele sunt foarte cool... Bafta

| Miscelaneea explică (pentru Tincuta1502):

Prin shoujo ma refeream la drama intre adolescenti( shool-life), nu anime-uri Fantasy sau aventura; o3 Multumesc.